jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۰۹۱۲۱۲   ۱۵ آبان ۱۳۹۶  |  ۲۱:۱۶

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار، دولت و وزارت راه و شهرسازی باید منابع لازم را در حوزه مسکن تأمین کنند تا عرضه و تقاضا در این بخش به توازن برسد،‌ گفت: وزارت راه به تنهایی نمی‌تواند در ایجاد توازن میان عرضه و تقاضای مسکن موفق باشد.

بازار مسکن سال آینده رونق می گیرد

به گزارش جام جم آنلاین، حسام عقبایی در گفت‌وگو با فارس، با تأکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی به تنهایی نمی‌تواند میان عرضه و تقاضای مسکن توازن ایجاد کند، گفت: شهرداری‌ها و بانک‌ها از یکسو و بانک مرکزی و دولت از سوی دیگر باید با ایجاد منابع توازن میان عرضه و تقاضای مسکن را فراهم کنند.

وی افزود: مطمئناً‌ وزارت راه و شهرسازی به مشکلات بخش مسکن واقف است، اما فعالان بخش مسکن از این روند رضایت کامل ندارند، بنابر این چون مردم مطالبه‌گر مسکن هستند دولت،‌بانک مرکزی، شورای پول و اعتبار و وزارت اقتصاد باید منابع لازم برای کمک به بخش مسکن ایجاد کنند و نگاه ویژه‌ای به بخش مسکن داشته باشند.

عقبایی ادامه داد: بر اساس اصل قانون اساسی وظیفه دولت تأمین مسکن برای مردم است، لذا یک وزارتخانه نمی‌تواند به تنهایی در تأمین مسکن موفق باشد پس باید شهرداری‌ها و بانک‌ها نیز به کمک این وزارتخانه بیایند تا توازن میان عرضه و تقاضا ایجاد شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سوال که آیا در مهرماه شاهد رشد معاملات مسکن بوده‌ایم،‌گفت: در مهرماه سال جاری شاهد رشد معاملات مسکن نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم،پیش‌بینی می‌شود در نیمه دوم امسال بازار مسکن از رکود وارد دوره پیش‌رونق شود، هر چند این پیش‌رونق به مفهوم رونق نیست.

وی ادامه داد: حجم معاملات در بازار مسکن صعودی بوده است،بنابر این پیش‌بینی می‌شود همانطور که طی دو ماه گذشته قیمت مسکن به طور متوسط 10 درصد رشد داشت،‌در ماه‌های آتی نیز شاهد رشد قیمت در همین حد باشیم.

به گفته عقبایی البته در برخی از نقاط شاید رشد قیمت مسکن کمتر از 10 درصد و در برخی از نقاط بیش از 10 درصد باشد.

عقبایی با تأکید بر اینکه قطعاً تا پایان امسال شاهد رشد سونامی قیمت نخواهیم بود،‌گفت: بازار اجاره مسکن با آغاز ماه محرم و صفر تا حدودی آرام گرفت به طوری که به دلیل افزایش عرضه و کاهش نسبی تقاضا نرخ اجازه بها نسبت به تابستان 5 درصد کاهش داشته است.

وی تأکید کرد: در سال 97، می‌توانیم از تعبیر رونق مسکن استفاده و آن را به کار ببریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر