سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه استعمال یک بار قلیان برابر با کشیدن ۱۰۰ سیگار است و اگر ورزشکاری قلیانی باشد اصلاً نمی‌تواند بدود، درباره روش جدید مراجعه بیماران بیمه سلامت برای دریافت خدمات درمانی توضیحاتی ارائه کرد.
کد خبر: ۱۰۸۶۲۵۴
توصیه ضد قلیانی به بازیکنان شهرآورد تهران

به گزارش جام جم آنلاین از تسنیم، ایرج حریرچی در نشست خبری پنجاه و یکم سخنگوی وزارت بهداشت، درباره روش ارجاع جدید برای کسانی که تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اظهار داشت: ارجاع بیمه شدگان بیمه سلامت به مراکز دولتی، مصوبه دولت و مجلس است و فقط شامل بیمه سلامت همگانی است یعنی کسانی که رایگان بیمه شدند و شامل کارمندان دولت و صندوق‌های دیگر بیمه ای نیست.

به جز دارو بیمه شدگان باید برای دریافت خدمات به مراکز دولتی مراجعه کنند

وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: کسی که پول بیمه ندارد تا هر ماه پرداخت کند مسلما باید برای دریافت خدمت نیز به بخش‌های دولتی مراجعه کند، بنابراین به جز دارو این بیمه شدگان باید برای دریافت خدمات از طریق سیستم ارجاع به مراکز دولتی مراجعه کنند تا برای اجرای مفاد اقتصاد مقاومتی بتوان صرفه جویی لازم را انجام داد.

شکایت قضایی از تبلیغ کنندگان ممنوعیت تزریق واکسن

حریرچی همچنین درباره برخی اخباری که در فضای مجازی برای ممنوعیت تزریق واکسن اطلاع رسانی شده است، عنوان کرد: در مخالفت با واکسیناسیون و عدم مصرف دارو که در فضاهای مجازی توسط برخی از افراد منتشر شده است، به صورت جدی از آنان شکایت در نهاد قضایی شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد:‌ این در حالی است که از این افراد باید سوال شود که کدام از فرزندان و اعضای خانواده آنان واکسن تزریق نمی‌کند یا خدمات دارویی و بیمارستانی مانند زایمان و جراحی دریافت نمی‌کنند که چنین توصیه های به مردم می‌کنند.

حریرچی همچنین درباره توصیه ضدقلیانی به بازیکنان شهرآورد پایتخت عنوان کرد: ما بدون اینکه بخواهیم طرفدار تیم خاصی باشیم در وهله نخست از کمیته انضباطی فوتبال و فدراسیون فوتبال برای برخورد با دو بازیکن قلیانی تشکر می‌کنیم.

استعمال یک قلیان برابر با کشیدن 100 سیگار

وی با اشاره به اینکه استعمال یک قلیان برابر با کشیدن 100 سیگار است، گفت: واقعا یک ورزشکار وقتی قلیان بکشد اصلا نمی‌تواند در طی بازی بدود، بنابراین بازیکنانی که در تیم‌های بزرگ حضور دارند، مسلماً مورد توجه نوجوانان و جوانان هستند و نباید با کشیدن قلیان و نمایش آن در فضای مجازی، رفتارهای غیرسلامت از خود تبلیغ کنند که به زیان جامعه است.

قائم مقام و مدیرکل وزارت بهداشت با تاکید بر اجرای کدهای اخلاقی از سوی ورزشکاران علی الخصصوص فوتبالیست‌ها خاطرنشان کرد: ما از ورزشکارانمان از جمله در رشته فوتبال و کشتی دعوت می‌کنیم تا به پویش‌های ضدقلیان وزارت بهداشت بپیوندند و سفیران سلامت شوند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

نیازمندی ها