jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۰۸۲۸۴۶   ۲۲ مهر ۱۳۹۶  |  ۱۱:۵۵

سخنرانی شب گذشته‌ی دونالد ترامپ در مورد تأیید برجام واکنش‌های تندی از سوی کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت که یکی از دلایل آن استفاده از نام جعلی برای خلیج فارس بود.

واکنش کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی به استفاده از نام جعلی برای خلیج فارس

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از زومیت، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا شب گذشته سخنرانی خود در رابطه با تأیید برجام را انجام داد. ترامپ در سخنان خود با مطرح کردن اتهاماتی، جمله‌ای بر زبان راند که واکنش شدید کاربران ایرانی را فارغ از هر جریان سیاسی در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت؛ به‌طوری که کاربران ایرانی با مراجعه به صفحه‌ی شخصی وی در شبکه‌های اجتماعی از قبیل اینستاگرام و توییتر اعتراض شدید خود را به استفاده از واژه‌ی جعلی خلیج عربی نشان دادند.

ترامپ در بخشی از سخنان خود با اشاره به خلیج فارس، از واژه‌ی جعلی مورد تأیید اعراب حاشیه‌ی خلیج فارس استفاده کرد که خشم بسیاری از ایرانی‌ها را برانگیخت. ترامپ در حالی به استفاده از این واژه‌ی جعلی پرداخت که انتشار سخنان وی از سوی وزارت خارجه‌ی آمریکا چنین نیست و نام خلیج فارس به درستی در این متن نوشته شده است.

توییت‌های کاربران ایرانی در شکل‌های مختلف سعی دارند استفاده از نام جعلی را به ترامپ گوشزد کنند؛ حال آنکه در اینستاگرام نیز شاهد حمله به صفحه‌ی دونالد ترامپ هستیم. ترامپ در سخنرانی دیشب خود با وجود اینکه از برجام خارج نشد، اما از تحریم‌های جدیدی سخن گفت. آمارهای موجود نشان از این دارند که کاربران ایرانی تنها در شبکه‌ی اینستاگرام بیش از ۱۲۳ هزار بار از هشتگ PersianGulf# استفاده کرده‌اند. هشتگ مورد نظر در توییتر نیز بسیار مورد استفاده قرار گرفته، به‌طوری که بیش از ۶۰ هزار بار در توییتر به کار رفته است. هشتگ‌های JCPOA، PersianGulf و IRGC نیز در توییتر بسیار پرکاربرد و در حال تبدیل شدن به ترندهای هشتگ در توییتر هستند.

دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان نیز در واکنش به سخنان ترامپ، وی را به مطالعه‌ی تاریخ دعوت کرد تا در آینده شاهد تکرار چنین اشتباهاتی از سوی یک مقام بلندپایه‌ی سیاسی که تسلط بر واقعیت‌های تاریخی و جغرافیای از ملزمات شغلی وی است، نباشیم. دکتر واعظی، وزیر پیشین ارتباطات نیز با انتشار پستی در اینستاگرام با تمجید از سخنان حسن روحانی در پاسخ به ترامپ اعلام کرد که خلیج فارس برای همیشه خلیج فارس باقی خواهد ماند و این سیاست ترامپ وحدت ملی در ایران را بیش از پیش افزایش داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر