jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۷۵۲۱۲ ۲۹ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۷:۴۵

کره شمالی هشدار داد در صورت بروز کوچکترین نشانه از تهدید، آمریکا با «حمله‌ هسته‌ای وحشتناک» روبرو خواهد شد.

کره شمالی آمریکا  را به نابودی تهدید کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از راشا تودی، کره شمالی، آمریکا را به «حمله‌ هسته‌ای وحشتناک و نابودی نهایی خفت‌بار» تهدید و اعلام کرد در صورت بروز هرگونه نشانه تهدیدآمیز، آماده «نابودی پایگاه دشمنان» با انجام حملات پیش‌دستانه است.

خبرگزاری دولتی کره شمالی به نقل از دولت این کشور نوشت: «کره شمالی که علی‌رغم دشواری‌های بی‌سابقه و آزمون‌های بسیار اکنون به کشوری تبدیل شده است که دارنده قدرتمندترین تسلیحات هسته‌ای است، از تحریم‌ها، فشار و جنگ واهمه‌ای ندارد.»

در این مطلب آمده است «در صورت بروز کوچکترین نشانه تهدیدآمیز»، پیونگ یانگ آماده «نابودی پایگاه دشمنان با انجام حمله‌ای پیش‌دستانه و قاطعانه است.»

کره شمالی اعلام کرد: «در صورتی که آمریکا مقابله و جنگ را انتخاب کند، با حمله هسته‌ای وحشتناک و نابودی نهایی خفت‌بار مواجه خواهد شد.»

کره شمالی همچنین بار دیگر، آمریکا را به دلیل درخواست برای وضع تحریم‌های «بی‌ملاحظه و مضحک» محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: «علی‌رغم وجود شدیدترین تحریم‌ها از جانب نیروهای متخاصم، کره شمالی به همه منابع دسترسی داشته است و هرچه می‌توانسته را به دست آورده است. تصور این‌که کره شمالی با وضع تحریم‌های جدید به حدی آسیب ببیند که رویکرد خود را تغییر دهد، خیالی واهی است.»

دونالد ترامپ – رئیس جمهور آمریکا – در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به کره شمالی هشدار داد در صورت حمله به آمریکا و یا متحدان این کشور، پیونگ یانگ به کلی نابود خواهد شد.

ترامپ گفت در صورتی که آمریکا مجبور به دفاع از خود و متحدانش شود، این کشور «انتخابی به جز نابودی کامل کره شمالی نخواهد داشت.»

جهان به طور نزدیک در حال مشاهده اظهارات تند مقامات آمریکا و کره شمالی است. پس از آنکه پیونگ یانگ در روز 3 سپتامبر اقدام به انجام ششمین آزمایش هسته‌ای خود کرد، تنش‌ها در منطقه شبه جزیره کره تشدید شد. پس از این آزمایش هسته‌ای، کره شمالی موشکی را آزمایش کرد که از حریم هوایی ژاپن عبور کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر