jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۰۷۴۴۲۰ ۲۷ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۶:۴۰

با لغو قرارداد فروش یک شرکت چیپ‌سازی آمریکایی به چینی‌ها از سوی ترامپ، مقامات چینی به شدت از این مسئله عصبانی هستند.

ترامپ چینی ها را عصبانی کرد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، چینی‌ها یک قرارداد چند میلیارد دلاری را برای خرید یک شرکت چیپ‌سازی(تولید کننده قطعات کامپیوتر) با آمریکایی‌ها بسته‌اند که اخیراً مقامات آمریکایی آن را لغو کردند.

در حال حاضر مقامات چینی به شدت از این اقدام آمریکا عصبانی هستند و به رسانه‌های این کشور دستور داده‌اند تا این عصبانیت را در سطح رسانه‌ای منتشر کنند.

بر همین اساس خبرگزاری شینهوا، خبرگزاری رسمی دولت چین طی گزارشی با لحنی شدید این اقدام آمریکا را کوته‌بینانه و در راستای توسعه سیاست‌های حمایت‌گرایانه این کشور توصیف کرد.

این قرارداد چند میلیارد دلاری بین شرکت کنیون‌بریج و شرکت لاتیس‌سمیکنداکتور آمریکا بسته شده بود و شرکت کنیون‌بریج توسط بانک مرکزی چین تأمین مالی شده بود.

این شرکت روابط نزدیکی با صنعت فضایی چین داشت و مشاوران رئیس جمهور آمریکا وی را بر آن داشتند تا مجوز فروش شرکت آمریکایی به چینی‌ها را لغو کند.

بر اساس آنچه ترامپ امضا کرده است مقامات آمریکایی باید تمام مسیرهای فروش این شرکت به چینی‌ها را مسدود کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر