jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۰۶۸۸۰۲ ۱۱ شهريور ۱۳۹۶  |  ۱۲:۴۴

شبکه رادیویی تهران با زیر ذره بین قرار دادن مسائل و مشکلات شهری امروز میزبان سیدحسین هاشمی، استاندار تهران بود.

استاندار تهران: به متکدیان کمک نکنید

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی تهران، سید حسین هاشمی، استاندار تهران با حضور در شبکه رادیویی تهران در پاسخ به پرسش یکی از شهروندان در خصوص جمع آوری متکدیان متذکر شد: بعضی از متکدیان در تهران بیش از 3 میلیون و بعضی ها بالغ بر 7 میلیون درآمد دارند، چرا مردم به این متکدیان کمک می کنند. در تبریز هیچ گدایی وجود ندارد، چرا نباید این شهر به عنوان الگو باشد. ما باید فرهنگسازی کنیم و مردم ما باید حساس باشند و به متکدیان کمک نکنند. شهروندان می توانند به جای کمک به آنها به کمیته امداد امام خمینی (ره) و برخی از سمن ها کمک کنند، ما پیگیری این مشکل در شهر تهران هستیم.

استاندار تهران در ادامه درباره نگرانی هایی که در خصوص شهر تهران دارد، افزود: کشور ما روی کمربند زلزله است و ساخت و سازها به هر شکل روی گسل تهران واقع شده است، ما حتی روی گسل ها هم اجازه ساخت داده ایم. یکی دیگر از نگرانی های من بلند مرتبه سازی چه در جنوب و چه در شمال تهران است. جانمایی ساخت و سازها روی یک هارمونی منظمی تنظیم نشده است. ما تهران را سینوسی ساختم، که این یکی از اشکالات تهران است و اگر اتفاقی رخ دهد مشکلات بسیاری ایجاد می شود. در تعطیلاتی که پیش می آید تمام خروجی های ما قفل می شود حالا در زمان وقوع بحران که استرس بسیاری هم وجود دارد چه مشکلاتی رخ می دهد آن هم برای شهری با بیش از 8 میلیون نفر جمعیت، ما باید احتمالات را پیش بینی کنیم، اگر مسئلی پیش آمد مشکل خاصی نداشته باشیم.علاوه بر این؛ یکی دیگر از دغدغه های اصلی من بحث شرب تهران چه در کمیت و چه در کیفیت است، تاکنون بسیاری از مشکلات برطرف شده است، اما حتما باید در مصرف آب جدی باشیم.

وی خاطر نشان کرد: تخریب های بسیاری در بسترهای رودخانه ها انجام شده است و بیش از 95 درصد این کار عملی شده و ما به طور جدی از این گونه ساخت و سازها جلوگیری می کنیم. عتقدم تهران با شهرستان های اطراف آن مشکل حریم دارد، اگر حدود مشخص شود کسی نمی تواند از این خلل سوء استفاده کند. باید بین شورای شهر، شهرداری و فرمانداری در تهران یک تعامل و همکاری جدی و البته مستقیم وجود داشته باشد. بعضی جاها نیاز تا تعاملی یا حاکمیتی یا حتی قانونی عمل شود، این تعامل و همکاری کمک می کند تا خیلی از معضلات کاسته شود. امیدوارم با شواری جدید این اتفاق شکل عملیاتی به خودش بگیرد.

پایان برنامه ذره بین از رادیو تهران هم به پرسش و پاسخ اختصاص یافت، شهروندان از طریق سامانه پیامکی و تماس با برنامه مشکلات و مسائل خودشان را به طور مستقیم با استاندار تهران مطرح کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر