انباری زیبا در نروژ یک شاهکار باورنکردنی از مهندسی آماتور است که شامل یک رمپ سنگی می‌شود که به صورت مارپیچ از شیروانی خارج می‌شود.
کد خبر: ۱۰۶۴۲۷۰
شاهکار مهندسی یک کشاورز ساده + عکس
به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از عصر ایران، این انبار در سال ۱۸۸۵ ساخته شده و یک کشاورز هفت سال زمان گذاشته تا این رمپ پوشیده از چمن را بسازد که وقتی تصویر آن در کتابی درباره انبارهای تاریخی نروژ در سال ۲۰۱۴ منتشر شد توجه زیادی را به خود جلب کرد.

«لارس پیتر اولسن» کشاورز و عاشق طراحی بود. او از سنگ‌های تپه‌های اطراف استفاده و با دست و کشیدن سنگ‌ها روی چرم یا با استفاده از سورتمه‌های سفارشی برای حمل قطعات بزرگ‌تر آن‌ها را حمل می‌کرد. او حتی یک دستگاه جرثقیل طراحی کرد و ساخت تا قطعات سنگین را بلند کند. گفته می‌شود او از طراحی و ساخت و توسعه وسایل جدید بیشتر از کشاورزی لذت می‌برد و هنگامی که با طرح‌های خود سرگرم بود کار کشاورزی را به زنش واگذار می‌کرد.

البته،بیشتر چیزهایی که ساخت در جهت افزایش بهره‌وری مزرعه بود. علاوه بر این رمپ که امکان دسترسی سریع به انبار را فراهم می‌کرد، ماشینی هم ساخت که به پخش کردن کود کمک کند و یک سیستم آبرسانی در مزرعه‌اش طراحی کرد که آبیاری را بهینه سازی کند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها