jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۰۴۳۶۶۶   ۳۰ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۲:۰۰

دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن سیگار را مهمترین عامل و گرفتگی صدا را شایع ترین علت تومور حنجره عنوان کرد و افزود: بر این اساس به افرادی سیگاری توصیه می شود گرفتگی های بی علت و طولانی مدت صدا را جدی تلقی کنند.

گرفتگی طولانی مدت صدا زنگ خطر بروز سرطان حنجره/خطردر کمین سیگاری‌ها

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، دکتر حسین یحیی زاده در آستانه برگزاری سومین سمینار ملی تومورهای سر و گردن، اظهار کرد: سرطان حنجره از شایع ترین سرطان های ناحیه سر و گردن است اما آمار دقیقی از مبتلایان به این بیماری در کشور وجود ندارد.


دبیر اجرایی سومین سمینار تومورهای سر و گردن، افزود: استعمال دخانیات از شایع ترین علل بروز سرطان حنجره است به گونه‌ای که 98درصد مبتلایان دارای سابقه استعمال مواد دخانی هستند.


وی درباره علایم بروز این سرطان، یادآور شد: گرفتگی صدا از شایعترین علل سرطان حنجره است اما نمی توان هر گرفتگی صدا را علامت بروز این سرطان دانست.


رییس مرکز تحقیقات سرطان بیمارستان میلاد در ادامه تصریح کرد: اگر فرد سیگاری به مدت 2 هفته بدون علت دچار گرفتگی صدا شد باید برای بررسی بیشتر علت به پزشک مراجعه کند.


یحیی زاده در بخش دیگری از سخنانش با توجه به برگزاری سومین سمینار تومورهای سر و گردن، یادآور شد: متخصصان گوش،حلق و بینی، جراحان سر و گردن، متخصصان رشته رادیوتراپی انکولوژی ، پاتولوژیست ها و رادیولوژیست ها از گروه هدف این گردهمایی علمی هستند.


سومین سمینار تومورهای سروگردن 19تا 20 مرداد در سالن همایش های بیمارستان میلاد برگزار می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها