jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۰۴۲۸۸۶   ۲۸ خرداد ۱۳۹۶  |  ۱۶:۵۷

اعتراف متهم به سرقت مسلحانه از دلار فروش های فردوسی

قاتل مرد دلار فروش دستگیر شد +عکس

عامل قتل مرد دلار فروش در میدان فروسی و سرقت مسلحانه از چند دلار فروش دیگر سرانجام دستگیر شد.

قاتل مرد دلار فروش دستگیر شد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، ساعت 9:15 روز ششم فروردین از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی به کلانتری ۱۲۹ جامی اعلام شد که راننده یک دستگاه خودرو پراید، پس از ایجاد یک تصادف زنجیره‌ای با چند خودرو پارک شده در خیابان خارک و در حالی که مأموران راهور و شهروندان پیش از آن فردی مجروح را از داخل خودرو پرایدش خارج کرده بودند، با تهدید اسلحه از محل متواری شده است.

مأموران کلانتری ۱۲۹ جامی در تحقیقات اولیه از فرد مجروح به نام «علیرضا» 54 ساله که از ناحیه شکم و سینه مورد اصابت پنج گلوله قرار گرفته بود اطلاع پیدا کردند که فرد متواری به شیوه‌ مسلحانه قصد سرقت وجوهات نقد همراه این شخص را داشته است که در درگیری در داخل خودرو، راننده پراید اقدام به شلیک چند گلوله کرده که در جریان آن «علیرضا» مجروح می شود.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه» و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

برابر تحقیقات میدانی از شاهدان صحنه تصادف در خیابان خارک، ساعت 9 صبح یک دستگاه خودرو پراید با دو سرنشین، پس از انحراف از خیابان با چند خودرو پارک شده در محل تصادف زنجیره‌ای می‌کند که گشت راهور با مشاهده صحنه اقدام به تعقیب خودرو مذکور کرده و نهایتا خودرو پراید مذکور طی یک تصادف شدید با یک دستگاه خودرو پراید پارک شده در حاشیه‌یخیابان متوقف می‌شود؛ برابر اظهارات شاهدان، راننده پراید مردی حدودا ۴۵ ساله، قد بلند، قوی هیکل و با موهای سفید پس از پیاده شدن از خودرو پراید و در حالیکه یک قبضه اسلحه کمری در دست داشته اقدام به تهدید شهروندان می‌کند که مأموران راهور با مشاهده فرد مسلح و در مرحله نخست اقدام به خلح سلاح و گرفتن اسلحه کمری از این شخص می‌کنند.

برابر مشاهدات شاهدان صحنه، راننده پراید پس از خلع سلاح شدن از سوی مأمورین راهور، با کاتر (cuter) تهدید به خودزنی و زدن شاهرگ گردنش می‌کند که مأموران سعی در آرام کردن او می‌کنند؛ همزمان سایر شهروندان حاضر در محل با مشاهده فرد مجروحی بر روی صندلی سرنشین خودرو که به شدت دچار خونریزی از ناحیه شکم و سینه شده بود، اقدام به خارج کردن این شخص از داخل پراید کرده و موضوع را به مأموران راهور اطلاع می‌دهند؛ در همین زمان، راننده پراید که با تهدید به خودکشی مانع از نزدیک شدن مأمورین به خود شده بود اقدام به بیرون آوردن اسلحه کمری دیگری از زیر صندلی پراید کرده و نهایتا با تهدید به شلیک، با پراید خود از محل متواری می‌شود.

کارآگاهان پلیس آگاهی با مراجعه به بیمارستان امام خمینی به تحقیق از مرد دلارفروشی پرداختند که بنا بر نظریه تیم پزشکی مورد اصابت ۵ گلوله از ناحیه شکم و سینه قرار گرفته بود؛ وی قبل از انتقال به اتاق عمل به کارآگاهان گفت: به صورت سرپایی و در محدوده میدان فردوسی و چهارراه استانبول اقدام به خرید فروش دلار و ارز می‌کنم. در حاشیه‌ خیابان فردوسی ایستاده بودم که یک دستگاه پراید در مقابل من توقف کرد و راننده آن ضمن معرفی خود به عنوان مأمور پلیس و در حالی که بی سیم و دستبند همراه داشت از من خواست تا سوار ماشین او شوم؛ پس از سوار شدن به ماشین، راننده شروع به حرکت کرد و همزمان از من خواست تا دلار و ارزهای خود را برای بررسی در اختیارش بگذارم؛ من که به این شیوه‌ی تحقیق و درخواست راننده‌ی پراید مشکوک شده بودم، از وی درخواست کارت شناسایی کردم، اما ناگهان او اسلحه کمری را از زیر لباسش خارج و شروع به تهدید من کرد؛ دیگر اطمینان پیدا کرده بودم که این شخص مأمور نیست و قصد سرقت وجوهات نقد و پول هایم را دارد؛ با او درگیر شدم که ناگهان گلوله اول شلیک شد و به من برخورد کرد؛ خودم را به روی دستی که اسلحه سارق در آن بود انداختم و همین موضوع باعث شد تا اسلحه از دست سارق خارج شده و زیر صندلی بیفتد. درگیری ما در حالی ادامه داشت که ماشین همچنان حرکت می‌کرد؛ در حالیکه تصور می‌کردم راننده‌ پراید مجبور به توقف خواهد شد، اما ناگهان او با اسلحه‌ی دوم خود چند گلوله دیگر به من شلیک کرد؛ دیگر توان مقاومت نداشتم و تنها در آخرین حرکت توانستم فرمان پراید را به صورت کامل به سمت راست بچرخانم که پس از آن خودرو با صدا و تکان شدیدی متوقف شد.

سرانجام روز 16 فروردین مرد دلار فروش به علت شدت جراحات وارده و اصابت گلوله به نقاط حساس سینه و شکم، با وجود انجام اقدامات و مراقبت‌های پزشکی فوت کرد، پرونده با صدور عدم صلاحیت از شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران به دادسرای امور جنایی (۲۷ تهران) ارسال می‌شود.

با تشکیل پرونده سرقت مسلحانه منجر به جنایت و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

برابر اطلاعات پرونده، کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که دو فقره سرقت مسلحانه مشابه دیگر نیز در اواخر سال ۹۵ و دقیقا به همین شیوه و شگرد توسط راننده یک خودرو پراید انجام شده؛ همچنین برابر تحقیقات انجام شده مشخص شد که شماره بدست آمده از پراید متواری شده از خیابان خارک نیز متعلق به یک دستگاه سواری دیگری است که پلاک آن دارای سابقه سرقت است.

در چنین شرایطی، اقدامات ویژه و تخصصی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و سرانجام کارآگاهان موفق به شناسایی راننده پراید به نام «حمیدرضا» 36 ساله شدند؛ با رؤیت تصویر این شخص به دو دلارفروشی که به همین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بودند و همچنین شاهدان صحنه جنایت، همگی آن‌ها به صورت کامل و دقیق موفق به شناسایی این فرد به عنوان سارق مأمورنما شدند.

کارآگاهان با اطمینان از انجام تمامی این سرقت‌ها و همچنین ارتکاب جنایت توسط حمیدرضا به محل سکونتش در شهرستان البرز رفته و در تحقیقات نامحسوس پلیسی اطلاع پیدا کردند که او از محل سکونتش در شهر کرج متواری شده است.

در ادامه اقدامات ویژه پلیسی،سرانجام مخفیگاه متهم در شهرستان قزوین – شهر محمدیه شناسایی و کارآگاهان اداره دهم با اخذ نیابت قضایی، بامداد دیروز او را شناسایی کردند.

کارآگاهان اداره دهم با اطلاع از مسلح بودن «حمیدرضا» مخفیگاه وی را به محاصره در آورده و سرانجام در ساعت ۱۷: ۰۰ عملیات دستگیری آغاز شد.

با ورود کارآگاهان به داخل مخفیگاه، وی قصد بکارگیری سلاح خود را داشت، اما قبل از هرگونه اقدامی در این خصوص، کارآگاهان مانع از رسیدن وی به اسلحه شده؛ با این وجود متهم با استفاده از قدرت بدنی بالای خود قصد درگیری با کارآگاهان و استفاده از سلاح سرد را داشت که نهایتا مهار و دستگیر می‌شود. در بازرسی از مخفیگاه حمیدرضا نیز یک قبضه اسلحه کمری، شوکر، گاز اشک آور و همچنین تعدادی زیادی پلاک‌های خودرو کشف می‌شود.

متهم در همان تحقیقات اولیه عنوان داشت که پس از اطلاع از موضوع مرگ مرد دلار فروش از طریق اخبار حوادث، از محل سکونتش در شهرستان البرز به شهرستان قزوین – شهر محمدیه متواری شده و اطمینان داشته که به هیچ عنوان پلیس موفق به دستگیری او نخواهد شد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ارتکاب جنایت و قتل مرد دلارفروش و همچنین انجام دو فقره سرقت مشابه در پوشش مأمور پلیس از دو دلافروش دیگر اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم در پایان گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت مسلحانه‌ منجر به جنایت و دیگر اقدامات مجرمانه اش، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و همچنین رسیدگی به دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر