jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۰۴۰۸۸۷   ۲۳ خرداد ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

نخستین سیستم هوشمند کنترل خودروی بدون راننده ایران در هرمزگان با موفقیت آزمایش شد. رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان دراین باره گفت: این سیستم با همکاری متخصصان شرکت دانش‌بنیان صنعت و فناوری هوشمند خلیج‌فارس مستقر در پارک علم و فناوری هرمزگان بعد از سه سال ساخته شده است.

علی فتی افزود: سیستم هوشمند کنترل خودروی بدون راننده بعد از نصب روی خودرو توانست به طول 25 کیلومتر در مسیر تعیین شده بدون خطا و دخالت انسان با موفقیت به پایان برساند. وی گفت: این سیستم، قابلیت نصب روی تمام خوردروها با گیربکس اتوماتیک را دارد. رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان افزود: سیستم هوشمند کنترل خودرو بدون راننده بعد از انجام تمام تست‌های ایمنی در نیمه دوم امسال با حضور مسئولان کشوری در بندرعباس رونمایی می‌شود.

علیرضا شیخ جعفری، مدیرعامل شرکت صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس و مدیر این پروژه نیزگفت: با استفاده از این سیستم، خودرو می‌تواند به صورت خودکار در مسیرهای شهری و بین‌شهری تردد کند./ خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر