jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۰۳۲۰۸۲ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۹:۵۰

دو شرکت امنیتی براساس شواهدی اعلام کردند که مرکز حملات سایبری اخیر در کره ی شمالی است.

کره شمالی مسئول حمله وحشتناک WannaCry است!

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از مجله سخت‌افزار، Kaspersky و Symantec، هر دو در روز دوشنبه اعلام کردند که براساس جزییات موجود، کدهای WannaCry مشابه کدهایی است که در سال 2015 در backdoor که تحت کنترل دولت کره شمالی بود، استفاده شد و نتیجه آن حمله به Sony Pictures و دزدی از یک بانک بنگلادشی بود.

در ادامه ماجرا گروه Neel Mehta، از محققان گوگل طی بررسی ها، اعلام کردند که این حملات به عهده ی گروه Lazarus از کره ی شمالی است، در واقع همان گروهی که در سال 2015 به دزدی از بانک بنگلادش و هک سونی پرداخت. البته لازم به ذکر است که همیشه تشابه کدها نشان دهنده ی تیم هکر نیست برای مثال ممکن است گروه دیگری برای گمراه کردن، از کد های Backdoor استفاده کرده باشند تا براحتی قابل شناسایی نباشند ولی بر اساس تحقیقات Kaspersky، تشابه کدها در ورژن دوم WannaCry حذف شد و این نشان میدهد که حملات به عهده ی تیم دیگری نیست؛ در نتیجهLazarus را مسئول این هک اعلام کرده است.

شرکت امنیتی Kaspersky سالهاست که در حال بررسی و تحقیق درباره تیم Lazarus است و در ماه آوریل اطلاعاتی درباره آن افشا کرده است.

این سطح از پیچیدگی تا کنون در بین مجرمان سایبری یافت نشده بود و قطعاً تحت حمایت سازمان مهمی در کره شمالی است که تمامی مراحل عملیات را کنترل میکند. به همین دلیل Lazarus را به عنوان یک مهره مهم جرایم خطرناک سایبری می‌شناسند. این حملات دقیقاً زمانی اتفاق افتاد که محققان امنیتی و شرکت های تکنولوژی از دولت بابت افزایش حملات سایبری انتقاد کردند و به بحث درباره ی جلوگیری از این حملات پرداختند. چراکه Lazarus توسط WannaCry در سال 2016 به NSA حمله کرد و به سوء استفاده از اطلاعات آن پرداخته بود. در پی این جریان، NSA و دیگر شرکت هایی که مورد حملات سایبری قرار گرفتند؛ از دولت امکاناتی را خواستار شدند تا به جنگ های سایبری بپردازند.

Brad Smith، رئیس و مدیر ارشد حقوقی مایکروسافت، در وبلاگ خود اعلام کرد که «جهان باید این حملات را مانند یک زنگ بیدار باش در نظر بگیرد و همیشه آمادگی مقابله با حملات سایبری را داشته باشد. استفاده از سلاح ها و حملات سایبری هیچ فرقی با سلاح های فیزیکی و جنگ های واقعی ندارد. دولت ها نیز باید علاوه بر تقویت نیروی های نظامی و دفاع از کشور ها با سلاح های هسته ای، به محافظت و جلوگیری از حملات این چنینی نیز بپردازد».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر