jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۰۳۰۰۱۱   ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۵:۴۵

در رژیم های غذایی از سبزیجات زیاد صبحت می‌شود. شما حتی سبزیجات زرد رنگ را هم در این رژیم‌ها می‌بینید. اما خیلی کم از سبزیجات قرمز رنگ سخنی گفته می‌شود.

چرا سبزیجات قرمز رنگ برای سلامتی شما بهتر است؟

به گزارش جام جم آنلاین ، اگرچه سبزیجات نقش مهمی در سلامتی شما دارند، اما در مورد فواید فوق‌العاده سبزیجات قرمز رنگ زیاد صحبت نمی‌شود.

رنگ قرمز سبزیجات رنگ ماده لیکوپن است که در شکل تعدیل یافته ماده دیگری به نام کاروتن است که به هویج رنگ زرد را می‌دهد.

لیکوپن خاصیت عالی مبارزه با سرطان اندام‌های تولید مثل و به ویژه سرطان دهانه رحم و تخمدان را دارد. کالری این سبزیجات بسیار کم است.

چغندر

چغندر بهترین سبزیجات قرمز رنگ است. بسیار غنی در آنتی‌اکسیدانت، آهن، فیبر، ویتامین ث و بسیار مفید برای کم خونی است. چغندر حاوی ماده غذایی منگنز نیز می‌باشد. خوردن چغندر چند بار در هفته، بصورت پخته، با کاری، در سالاد و نوشیدن آب آن بسیار مفید است.

کلم قرمز

این کلم حاوی فیبر، ویتامین‌ها و مواد غذایی اساسی است. خاصیت آنتی اکسیدانت دارد و بهترین شکل خوردن آن بصورت خام در سالاد است.

گوجه فرنگی

این یکی از معروف‌ترین سبزیجات قرمز رنگ است. گوجه فرنگی سرشار از لیکوپین، ویتامین ث و پتاسیم است.


خوردن گوجه فرنگی با کمی روغن زیتون در سالاد به بدن شما در جذب مواد غذایی آن کمک می‌کند. خوردن گوچه فرنگی پخته و پوره شده هم مفید است.

تربچه

خوردن خام تربچه ممکن است کمی تند باشد. اما وقتی از خواص آن مطلع شوید آن را بطور مرتب در برنامه غذایی خود جای می‌دهید. تربچه حاوی ویتامین ث، فوتیت و مواد معدنی همچون پتاسیم است و یک آنتی اکسیدانت قوی می‌باشد.

فلفل دلمه قرمز

فلفل دلمه‌ای قرمز و زرد را سوپرغذا نامیده‌اند زیرا سرشار از مواد آنتی اکسیدانت است که خاصیت قوی ضد سرطان دارد. آنها همچنین حاوی ویتامین ث و آ هستند. فیتوکمیکال‌های این سبزی در مبارزه با سرطان به ویژه سرطان ریه بسیار مفید هستند و برای افراد سیگاری بشدت توصیه می‌شود.

پیاز قرمز

پیاز قرمز سرشار از فیبر، ارگانوسولفور و پولی کمیکال‌ها است. این سبزی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند و جلوی تشکیل کولسترول بد در بدن را می‌گیرد. به گزارش آکادمی تغذیه و رژیم‌های غذایی، پیاز قرمز سرشار از آلیل سولفید است که در مبارزه با سرطان و مشکلات قلبی بسیار مفید است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها