jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۰۲۷۹۱۰ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

در حالی که بیش از 20 روز از اعتصاب غذای گسترده اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی می‌گذرد، اعلام حمایت‌ها و همبستگی با آنها هر روز بیشتر می‌شود. در تازه‌ترین این موارد، روسای هیات‌های اتحادیه اروپا در کرانه باختری و قدس تاکید کردند که بازداشت اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی نقض ماده 76 کنوانسیون چهارم ژنو به شمار می‌رود که بازداشت فلسطینیان خارج از اراضی اشغالی 1967 را ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، روسای این هیات دیپلماتیک اروپایی در بیانیه مطبوعاتی خود از رژیم صهیونیستی خواستند تا به قوانین بین‌المللی احترام بگذارد و به تعهدات حقوق بشری خود درخصوص اسیران فلسطینی متعهد باشد. در ادامه این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا اعتصاب غذای اسیران در بند فلسطینی در زندان‌های اسرائیل را که وارد بیستمین روز خود شده است، با نگرانی شدید دنبال می‌کند و بسیار نگران است که تل‌آویو بدون تفهیم اتهام، فلسطینیان را بازداشت می‌کند. «عیسی قراقع»، رئیس سازمان ویژه امور اسرای فلسطینی از این اقدام اتحادیه اروپا استقبال کرده است.

از سوی دیگر، صدها نفر از مسلمانان، یهودیان و فعالان گروه‌های مدنی، عصر روز شنبه و در آستانه «روز نکبت»، با تجمع مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در مرکز لندن، ضمن همبستگی با اعتصاب غذای اسرای فلسطینی، خواستار آزادی سرزمین‌های اشغالی شدند. اسقف اعظم ارتدوکس‌های انطاکیه و رم شرقی، اسکندریه و اورشلیم نیز به نشانه همبستگی با این اسرای فلسطینی، اعتصاب غذا کرده است. به گزارش خبرگزاری وطن، گریگوری سوم لحام 83 ساله این اقدام را از روز شنبه آغاز کرده است. این اتفاق یک روز پس‌ از آن روی داد که «انجمن زندانیان فلسطین» اعلام کرد دست‌کم 15 فلسطینی در زندان عوفر در نزدیکی رام‌الله در کرانه اشغال‌شده باختری یک اعتصاب غذای نامحدود را آغاز کرده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر