سرپرست سازمان حج و زیارت خبر داد

بررسی از سرگیری عمره پس از برگزاری حج تمتع

سرپرست سازمان حج و زیارت گفت: اگر در حج تمتع امسال مشکلات وجود نداشته باشد، از سرگیری اعزام عمره را مورد توجه قرار می دهیم.
کد خبر: ۱۰۱۸۰۶۵
بررسی از سرگیری عمره پس از برگزاری حج تمتع

به گزارش جام ‌جم آنلاین به نقل از میزان، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت در نشست عصر روز گذشته شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری گفت: کارها و برنامه های مورد نظر حج 96 به خوبی پیش می رود و مشکل خاصی وجود ندارد.

قاضی عسکرسفر اخیر سرپرست سازمان حج وزیارت و هیئت های کارشناسی به عربستان برای پیگیری مفاد تفاهم نامه حج را مفید دانست و افزود: با توجه به مذاکرات صورت گرفته مسیربرای تحقق اهداف مورد نظردرحوزه حج فراهم و شرایط مساعدی ایجاد شده است و درخصوص مسایل اجرائی حج پیش روی زائران نگرانی وجود ندارد.

درادامه این جلسه حمید محمدی به تفصیل محورهای مذاکرات خود با وزیر حج عربستان را بیان وتاکید کرد: دراین گفتگوها مسایل اجرایی و توافقات صورت گرفته در تفاهم نامه حج مطرح و به صورت دقیق بررسی شد و کارها و برنامه ها درحوزه های مختلف درفضایی مناسب درحال پیگیری است.

وی فاجعه منا را ازمحورهای مهم مورد توجه دراین مذاکرات ذکر کرد و افزود: وزیر حج عربستان نیز با حساسیت روند کاردرکمیته تشکیل شده برای بررسی ابعاد مختلف این فاجعه را دنبال می کند و جمهوری اسلامی ایران هم نظرات خود درباره فاجعه منا را به طرف مقابل ارائه کرده است و کار با جدیت دنبال می شود.

سرپرست سازمان حج وزیارت ادامه داد: طرف سعودی برای صدور ویزا برای اعزام تیم های کارشناسی بخش های مختلف آمادگی دارد و درمذاکرات تصریح شد در صورتی که مشکلات اجرایی را درحج امسال شاهد نباشیم راه اندازی سفرعمره نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

درادامه این جلسه نحوه اطلاع رسانی ، میزان اسکان حجاج ایرانی درمدینه قبل و بعد با توجه به امکانات موجود دردو شهرمدینه و مکه، اسکان زائران درعرفات و منا ، نقل و انتقال حجاج توسط شرکت های هواپیمایی داخلی و سعودی و نحوه واگذاری فیش های حج وعمره اولویت دار بررسی شد و نماینده ولی فقیه لزوم افزایش اطلاع رسانی به مخاطبان حوزه حج در امورمختلف فرهنگی و اجرائی را یادآور شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
۰
۰
واقعابعد این همه كشتارسعودی وهابی میخان برین حج اگه برین ایرانی نیستی
علی تهرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۲
۰
۰
باسلام:با رفتن ایرانی به حج تمام سیاستهای راهبردی ما ضد وهابیون وتروریستهای داعش ورژیم آل سقوط خنثی خواهد شد.وخون شهید شیخ باقر نمر نیز پایمال میگردد.
حسین
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۳
۰
۰
ای قوم به حج رفته كجایید؟معشوق همین جاست بیایید

نیازمندی ها