jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۱۰۱۷۴۷۷   ۲۰ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۳:۲۰

مدیر کل رفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد عنوان کرد: امروزه بیش از ۶۰۰ میلیون نفر از مردم دنیا به اختلالات افسردگی مبتلا هستند.

شناخت پایین جوامع از سلامت روان/ بیش از ۶۰۰ میلیون نفر در جهان از افسردگی رنج می‌برند

به گزارش جام جم آنلاین، احمد حاجبی مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد صبح امروز در مراسم روز جهانی در وزارت بهداشت با اشاره به روز جهانی بهداشت اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی بر اساس معضل اجتماعی در هر سال موضوعی را جهت برنامه ریزی بیشتر آن را به عنوان شعار انتخاب می‌کند.

وی بیان کرد: اختلالات افسردگی یکی از مشکلات روان‌پزشکی در سطح جهانی است و در حال حاضر بیش از ۶۵۰ میلیون نفر در دنیا به آن مبتلا هستند.
حاجبی عنوان کرد: در حال حاضر 12.5 میلیون نفر دچار اختلالات روان پزشکی هستند که از این تعداد 6.4 میلیون نفر دچار اختلالات افسردگی و 2.2 میلیون نفر از آن‌ها دچار افسردگی شدید هستند.
وی تاکید کرد: از تعداد 6.4 میلیون بیمار افسرده، تعداد 2.2 میلیون نفر از خدمات به طور کامل استفاده و 1.2 میلیون نفر حداقل درمان را دریافت کرده اند.
وی یادآور شد: سواد سلامت روان به آگاهی و باورهای افراد بستگی دارد و توانایی شناخت، اطلاعات حوزه سلامت و شناسایی فاکتورهای خطر سلامت از جمله عوامل مهم در مسئله بیماری افسردگی است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر