jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۱۰۱۷۴۷۷   ۲۰ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۳:۲۰

مدیر کل رفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد عنوان کرد: امروزه بیش از ۶۰۰ میلیون نفر از مردم دنیا به اختلالات افسردگی مبتلا هستند.

شناخت پایین جوامع از سلامت روان/ بیش از ۶۰۰ میلیون نفر در جهان از افسردگی رنج می‌برند

به گزارش جام جم آنلاین، احمد حاجبی مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد صبح امروز در مراسم روز جهانی در وزارت بهداشت با اشاره به روز جهانی بهداشت اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی بر اساس معضل اجتماعی در هر سال موضوعی را جهت برنامه ریزی بیشتر آن را به عنوان شعار انتخاب می‌کند.

وی بیان کرد: اختلالات افسردگی یکی از مشکلات روان‌پزشکی در سطح جهانی است و در حال حاضر بیش از ۶۵۰ میلیون نفر در دنیا به آن مبتلا هستند.
حاجبی عنوان کرد: در حال حاضر 12.5 میلیون نفر دچار اختلالات روان پزشکی هستند که از این تعداد 6.4 میلیون نفر دچار اختلالات افسردگی و 2.2 میلیون نفر از آن‌ها دچار افسردگی شدید هستند.
وی تاکید کرد: از تعداد 6.4 میلیون بیمار افسرده، تعداد 2.2 میلیون نفر از خدمات به طور کامل استفاده و 1.2 میلیون نفر حداقل درمان را دریافت کرده اند.
وی یادآور شد: سواد سلامت روان به آگاهی و باورهای افراد بستگی دارد و توانایی شناخت، اطلاعات حوزه سلامت و شناسایی فاکتورهای خطر سلامت از جمله عوامل مهم در مسئله بیماری افسردگی است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر