تستوسترون هورمون جنسی مردان است و در تولید اسپرم، کنترل میل جنسی، ساخت ماهیچه و توده استخوان نقش کلیدی را دارد . بدون تستوسترون کافی، مردان نابارور می‌شوند البته همه مردان به طور معمول کاهش تستوسترون را با افزایش سن تجربه می‌کنند اما برخی افراد زودتر درگیر آن می‌شوند. مراقب نشان‌های پنهان آن باشید.
کد خبر: ۱۰۱۷۴۷۴
کمبود هورمون جنسی و 7 مشکل پنهانی که در بدن به وجود می آید!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از dailystar، علائم کمبود تستوسترون اغلب ظریف هستند و برخی افراد آن را با علائم طبیعی پیری اشتباه گرفته می‌گیرند.

  1. ریزش مو : تستوسترون نقش بسیار مهمی در رویش مو ایفا می‌کند اگر چه ریزش مو بخش طبیعی از پیری است اما اگر در سنین جوانی و میان‌سالی دچار ریزش موی شدید، تستوسترون خود را چک کنید. مسلما پایین است.
  1. افزایش وزن: سطح تستوسترون پایین به شدت می‌تواند چربی معده را افزایش دهد همچنین چربی دور کمر می‌تواند به دلیل اختلال در ترشح این هورمون باشد. تستوسترون به تنظیم و جایگزینی عضله و چربی در بدن کمک می‌کند. نبود این هورمون، این تعادل را به نفع چربی به ویژه دور شکم تغییر می‌دهد. اما پایین بودن میزان این تستوسترون نه تنها چربی بدن را حفظ می‌کند بلکه بر توانایی بدن در ساخت عضله نیز تأثیر منفی می‌گذارد و می‌تواند باعث کاهش حجم عضله شود.
  1. خستگی و کمبود انرژی: مردانی که تستوسترون پایینی دارند همیشه خسته و بی انرژی هستند. اگر شما با وجود حواب کافی باز هم احساس خستگی می‌کنید سطح هورمون جنسی‌تان کاهش پیدا کرده است.
  2. کاهش میل جنسی: همان طور که می‌دانیم تستوسترون هورمون جنسی مردان است و نقش کلیدی را در میل جنسی ایفا می‌کند. اگر شما به طور ناگهانی متوجه افت شدید میل جنسی شدید احتمالا تغییرات غیر طبیعی در سطح میزان این هورمون درتان رخ داده است.
  3. اختلال در نعوظ: تستوسترون در دستیابی به نعوظ کمک می‌کند اما به تنهایی سبب ایجاد آن نمی‌شود اما با تحریک مغز سبب تولید یک مولکول اکسید نیتریک شده که به تحریک نعوظ کمک می‌کند تستوسترون پایین باعث اختلال در نعوظ می‌شود.
  4. تضعیف قدرت عضلانی: یکی دیگر از وظایف این هورمون ایجاد تقویت در عضلات است. فقدان تستوسترون قدرت و حجم عضلات را به شدت کاهش می‌دهد. به همین دلیل، در بیشتر زنان، کمبود استروژن می‌تواند علت اصلی بروز پوکی استخوان به ویژه پس از یائسگی باشد زیرا میزان هورمون ها به طور چشم گیری افت می‌کند.

    7.تغییرات خلق و خو: مردان نیز مانند زنان در صورت کمبود هورمون جنسی دچار تغییر در خلق و خو می‌شوند حتی در یک تحقیق علمی نشان داده شد کمبود تستوسترون می تواند پیش زمینه ای برای «افسردگی» در افراد باشد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۵
یاس
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۷ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
سلام
لطفا روش درمان را هم توضیح دهید
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۳ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
مازیار عصری رو ممنوع التصویر كردین؟
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
لعنت بر امریكای شغال
نوذر
Canada
۱۹:۴۷ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۶
روح الله جان.....نكند تستسترون تو هم كم شده كه در صفحه ی علمی و درمانی هم شعار میدهی!!!!!!! خارج از مطلب نظر نده عزیزم.....جام جم شما هم نظرات بی ربط را منعكس نكن خواهشا.....
س
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۸ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۶
۰
۰
به نظر بنده ...
اغلب افراد در ایران درخصوص مسائل جنسی مشكل دارن و با توجه به اینكه طرح مسائل جنسی به صورت قبح در آمده از پرداختن به آن اجتناب میشه و كسی نه بروز میده نه دنبالش میره.... اختلال در مسائل جنسی عوارض بسیار زیادی دارد كه عمدتا به مشكلات خانوادگی ختم میشه.
بهترین روش هم ابتدا یه نگاه به خود بكنیم ببینیم با چند سال پیش یا معمول مساله چه تفاوتی داریم در نهایت پزشك اورولوژی و روانپزشك كمك كننده هستند.

نیازمندی ها