jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۰۱۶۹۶۴   ۱۹ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۱:۵۳

دولت ترامپ در چند ماهی که بر سر کار آمده نشان داده که احترام خاصی برای حریم خصوصی شهروندان آمریکایی قائل نیست. کمپانی توییتر به تازگی از دولت این کشور به خاطر درخواست های مکرر برای تحویل اطلاعات حساب های کاربری متعلق به مخالفین ترامپ شکایت کرده است.

توییتر از تحویل اطلاعات حساب یکی از مخالفین ترامپ به دولت سر باز زد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، مقامات این کمپانی اعلام کرده اند که به آزادی بیان بیان معتقد هستند و شبکه اجتماعی توییتر برای تحقق این امر تاسیس شده. بنابراین نباید منتقدین سیاست مداران و دولت ها به دلیل اظهارات خود تحت تعقیب باشند یا اطلاعاتشان در اختیار مقامات امنیتی قرار بگیرد.

حساب کاربری مورد نظر به فردی تعلق دارد که گفته می شود با یکی از کارمندان اداره فدرال مهاجرت آمریکا در ارتباط است. البته دولت آمریکا درخواست های خود برای افشای اطلاعات را در قالب تحقیقات مرتبط با فرار مالیاتی مطرح کرده است.

توییتر شکایت خود از دولت آمریکا را علنی کرده تا از این طریق بتواند حمایت نهادهای مدنی، رسانه ها و مردم را برای حفظ حریم خصوصی کاربران در مقابل زیاده خواهی های سران جدید کاخ سفید جلب کند.

وزارت امنیت میهنی «Homeland Security» آمریکا هنوز نسبت به این شکایت واکنش نشان نداده است، گرچه توییتر از این وزارت خانه به عنوان دادخواه در شکایت خود نام برده است.

دولت ترامپ از نخستین روزهای کاری خود موضع سخت و خصمانه ای را در مقابل مخالفان خود اتخاذ کرده است، حال باید دید این تاجر نیویورکی و همکارانش تا چه حد می توانند رسانه های خبری و مجازی بزرگ را برای نیل به اهداف خود تحت فشار قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها