jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۰۱۳۹۱۷ ۰۶ فروردين ۱۳۹۶  |  ۱۲:۲۰

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت خبر داد:

فعالیت نمایندگی حج در عربستان، بزودی

۵

نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی مشهد راهکارهای خروج از گرفتاری ها را مطرح کردند، ابراز امیدواری کرد که در پایان امسال کارنامه بسیار درخشانی از مسئولان کشور را شاهد باشیم.

فعالیت نمایندگی حج در عربستان، بزودی

به گزارش جام جم آنلاین از سایت حج، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر درنخستین دیداربا کارکنان سازمان حج و زیارت وبعثه مقام معظم رهبری درسال 96 با مهم و جامع خواندن فرمایشات مقام معظم رهبری درجوارمضجع حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تصریح کرد: ایشان تحلیل بسیار جامعی از پیشرفت های کشور و شرایط اقتصادی جامعه ارائه و راهکارهای خروج از گرفتاری ها را مطرح کردند که بسیار مهم و ارزشمند است و امیدواریم مسئولان کشور و دلسوزان جامعه برای تحقق فرمایشات معظم له تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت نامگذاری سال96 بعنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری را یادآور شد و با اشاره به توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به اقتصاد کشور گفت: این روزها نشانه های این توطئه را به خوبی مشاهده می کنیم لیکن به فضل الهی و با حمایت مردم و رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب و تلاش مسئولان خدوم در کشوراین توطئه خنثی خواهد شد و ملت ما یکبار دیگر سربلند از این امتحان بیرون خواهند آمد و امیدواریم درپایان امسال کارنامه بسیاردرخشانی از مسئولان را شاهد باشیم و با اشتغال جوانان راه برای سازندگی، رشد و تعالی کشور بیش از پیش فراهم شود.

وی همچنین با مهم خواندن انتخابات آینده ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد کسانی که از وضعیت فعلی و شرایط امروز جهان غافل اند از بداخلاقی ها دست بردارند و اجازه دهند در محیطی آرام و منطقی، مردم با آرامش کامل پای صندوق های رای بیایند و نامزد مورد نظرشان را انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری صریحا اعلام کردند که برای ایشان اصل حضور مردم مطرح است و هر کسی را روی کار بیاید تائید می کنند، شیوه ایشان در گذشته نیز همین بوده و در آینده نیز همین خواهد بود .

نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت دربخش دیگری ازسخنان خود با تاکید براینکه نظر مقام معظم رهبری همواره بر برگزاری حج عزتمندانه بوده است، اظهارداشت: ایشان همیشه تاکید داشته اند حج باید با حفظ موازین مورد نظرما برقرار شود چون حج یک واجب شرعی است و نمی تواند تعطیل شود.

وی افزود: ما از اول هم اعلام کردیم که مسئله حج را به روابط سیاسی دو کشور پیوند نمی زنیم چراکه حج فریضه دینی و الهی و رکن دین است و بر همین اساس تمام همت خود را بکار گرفتیم تا این فریضه تعطیل نشود و بحمدالله این موفقیت حاصل شد.

سرپرست حجاج ایرانی اضافه کرد: در این دور از مذاکرات هیئت ایرانی به ریاست حمید محمدی گفتگوهای بسیار صریح، سازنده ومنطقی را با طرف سعودی انجام داد و بعد ازچند بار نامه نگاری و گفتگوهای صریح وروشن نتیجه مطلوب بدست آمد.

نماینده ولی فقیه در ادامه به تفصیل دستاوردهای مذاکرات درخصوص حفظ عزت، کرامت و امنیت حجاج، نحوه صدور روادید، امور کنسولی و چگونگی انتقال زائران ایرانی به عربستان و پیگیری امور حقوقی شهدای مسجدالحرام و منا را بیان و تصریح کرد: در موضوع شهدای منا با استدلال هایی که صورت گرفت مقر رشد که کمیته حقیقت یاب به فعالیت خود ادامه دهد تا اینکه ما نظرات و مستندات خود را ارائه کنیم و ما وظیفه داریم در این زمینه پیگیری ها را ادامه دهیم.

وی با تاکید اینکه برخی تصور نکنند که خدای ناکرده در مورد شهدای منا کوتاهی صورت گرفته است، اظهارداشت: ما نظرمان این بوده که قضیه منا باید درگفتگوهای مستقیم و طرفینی حل شود والان این راه درحال بازشدن است و انشاء الله ازطریق گفتگو خواسته مورد نظرما درباره شهدای منا نیزتحقق پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر با اشاره به اینکه دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت در عربستان بزودی فعال خواهد شد، تعداد افرادی را که سال 96 از ایران به حج مشرف می شوند بیش ازهشتاد و شش هزار نفر اعلام کرد و گفت: در توافق صورت گرفته برگزاری تجمعات و مراسم دعا در محل اسکان زائران ایرانی همچون گذشته انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: توافقنامه حج قطعی شده و به امضای سرپرست سازمان حج و زیارت و وزیر حج عربستان رسیده است و ما امیدواریم امسال حج خوب، عزتمندانه و مطلوبی را داشته باشیم و زائران ایرانی با خاطری آسوده مناسک حج و وظایف دینی و عبادی خود را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه با تاکیدبراینکه توافقنامه حج در شرایط بسیار خوبی به امضا رسیده است، اظهارداشت: طرف سعودی دراین دوره از مذاکرات منطقی برخورد کرد و توافقی که درنشست و گفتگو با وزیر حج عربستان بدست آمد می تواند نقطه شروع خوبی باشد تا درآینده نیزمسایل مختلف درحوزه حج را از طریق تفاهم پیش ببریم.

وی هماهنگی میان بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت را بسیارخوب توصیف کرد و با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کارشناسی هزینه های حج سال 96 ابراز امیدواری نمود که در قیمت گذاری افزایش چشمگیری رخ ندهد.

وی همچنین از کارکنان بعثه ، سازمان حج و موسسات وابسته خواست که با تمام توان برنامه های مورد نظر را دنبال کنند تا همه کارها به موقع و با دقت نظر انجام شود.

سرپرست حجاج ایرانی به کارکنان سازمان حج و زیارت در تهران و دیگر استان ها توصیه کرد که مراجعان را با روی خوش، صبر و حوصله پذیرا باشند ومردم را خوب توجیه و به آنها اطلاع رسانی نمایند و پاسخگو باشند.

وی لزوم استفاده از نیروهای با تجربه و کارآمد درحج سال آینده را یادآور شد وگفت: دربرنامه ریزی ها همه آنچه که یک حج مطلوب را رقم خواهد زد لحاظ می شود و همه با تمام قوت ، قاطع ومحکم کارها رابه پیش ببرند.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه بحمدالله مردم نیز از بازشدن راه حج خوشحال اند، افزود: اگر طرف سعودی درحج آینده خوب عمل کند و مواردی را که توافق شده است رعایت نماید ومشکلی پیش نیاید انشاءالله راه برای عمره هم بازخواهد شد.

در ابتدای این دیدار، سرپرست سازمان حج وزیارت نیز با اشاره به روند مذاکرات حج96 تاکید کرد: انتظارات به حق جمهوری اسلامی ایران درمذاکرات با طرف سعودی مطرح و تامین شد.

وی گفت : امیدواریم در فضایی توام با شور و نشاط در میان کارکنان سازمان حج و بعثه شاهد برگزاری حجی عزتمندانه باشیم.

حمید محمدی از کارکنان بعثه و سازمان حج خواست دست در دست هم و با جدیت بیشتر پاسخگوی انتظارات حجاج و مقام معظم رهبری بوده و خدمات بهتر و بیشتری را به زائران حوزه حج وزیارت ارائه دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مجید نوش ابادی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
مرگ بر آل سعود
وقتی امنیت حجاج قطعی نیست نروید مال و جان مردم مهمه یا اهداف حج و زیارت
بجاش بروید كربلا تا زمانی كه حج اونم واجب مقدور شود
۰
۰
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
همه چیز را فراموش كردید ؟ آیا نظر خانواده قربانیان هم همین است؟
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
چه ضمانتی از جهت امنیت حجاج وجود دارد آن را به مردم اطلاع رسانی كنند.
۰
۰
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
اقایان برای رضایت وتامین خواسته یه عده قلیل كاسب حج به هر اقدامی دس می زنن و برای رفع موانع ازدواج و تولید حتی یه قدم ور نمیدارن
كی این اتش زیر خاكستر ملت دامن شما منافقین رو بگیره
۰
۰
نوذر
Canada
۰۵:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۱/۰۷
به نظرم خیانت به خون شهدا است.......
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

مرگ چیزی نیست غیر از حسرت از دست دادن

میان هیکل بود. با صورتی جدی و چشم‌هایی عمیق. صبح‌ها اصرار داشت حتما با اکسیمتر، اکسیژن خون را چک کنم و بعد هم افشانه ضدعفونی کننده را می‌گرفت و چندتا پیس می‌زد و می‌گفت روز خوبی داشته باشید.

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

تصمیم نگرفتن، بدترین تصمیم است

ماه‌هاست ستاد ملی مقابله با كرونا مشغول آزمون و خطاست. این ستاد از همان هفته‌های اول شیوع بیماری طوری تصمیم گرفت و رفتار كرد كه گویی سرگرم خرید وقت است تا ببیند چه پیش می‌آید و كارها چگونه پیش می‌رود.

پیامبر زلالی

پیامبر زلالی

کلاس‌های دکتر تهرانی نسب را می‌رفتم به شوق این که بعدش فاصله کلاس که طبقه چهارم بود تا طبقه هم‌کف را حرف بزنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر