jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۱۰۰۱۵۴۲ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵  |  ۰۹:۰۰

شرکت سخت افزاری ای ام دی به زودی تازه ترین مجموعه از پردازنده های خود برای رایانه های رومیزی را عرضه می‌کند که رقیبی جدی برای تراشه های گران قیمت ساخت اینتل محسوب می شوند.

ساخت پردازنده ساده ای که تراشه چند هزار دلاری را به زانو درآورد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از مهر، ۱۷ پردازنده یاد شده از سری AMD Ryzen هستند و یکی از آنها موسوم به SR۷ ۱۷۰۰X در تست ها و بررسی های انجام شده عملکرد خیره کننده ای از خود نشان داده است.

افزایش سرعت پردازش، کاهش مصرف انرژی و تولید گرما از جمله مزایای پردازنده مذکور است که باعث شده در آزمایش های سایت WCCFTECH نمره ۱۵ را از ۲۰ دریافت کند.

این در حالی است که پردازنده گران قیمت Broadwell-E i۷-۶۹۰۰K اینتل توانسته بود در آزمایش های یاد شده نمره ۱۶.۴ را دریافت کند. سرعت پردازش این تراشه در صورت نصب ویندوز ده، ۳.۲ گیگاهرتز است، اما سرعت پردازش پردازنده ای ام دی در صورت نصب همین ویندوز ۳.۴ گیگاهرتز اعلام شده است.

کارشناسان معتقدند با توجه به قیمت کمتر و کیفیت مناسب تر پردازنده های Ryzen امسال سال سختی برای اینتل خواهد بود. بیش از یک دهه است که اینتل برتری خود در دنیای پردازنده های رایانه های رومیزی را حفظ کرده، اما به احتمال زیاد ای ام دی امسال اینتل را در این بازار به عقب خواهد راند.

AMD Ryzen SR۷ ۱۷۰۰X به زودی به قیمت ۳۸۹ دلار روانه بازار می شود، اما پردازنده i۷-۶۹۰۰K اینتل ۱۰۹۹ دلار قیمت دارد و این تفاوت فاحش سهم اینتل از بازار پردازنده های رایانه ای را به طور جدی تهدید می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر