جام جم آنلاین - آرشیو

۱۰پیام یک خیزش

۱۰پیام یک خیزش

گسترش دامنه و وسعت تظاهرات غیرتمندانه دانشجویان آمریکایی و اروپایی علیه موجودیت رژیم اشغالگر صهیونیستی و جنایات بی‌حد و حصر این رژیم نامشروع در نوار غزه، نقش بسزایی در خلق و استمرار موازنه‌ای جدید براساس  قدرت آگاه‌سازی جهانی ایفا کرده است.

نظم جدید جنبش‌های دانشجویی

نظم جدید جنبش‌های دانشجویی

از روزهای گذشته با اتفاقات کم‌نظیری در آمریکا و کشورهای اروپایی روبه‌رو هستیم که ابعاد گسترده‌ای دارد و تاثیر بالایی در معادلات بین‌المللی خواهد گذاشت. جنبش اعتراضی که در سطح دانشجویی در آمریکا کلید خورد و از دانشگاه کلمبیا آغاز شد روز به روز گسترش یافت و اکنون نه‌ فقط بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا را درگیر کرده بلکه از مرزهای این کشور فراتر رفته است.

حربه زنگ زده یهودستیزی

حربه زنگ زده یهودستیزی

در هشتمین ماه تجاوز رژیم صهیونیستی در غزه ما شاهد یک پدیده کم سابقه‌ای در آمریکا و اروپا و برخی از کشور‌های غربی مثل استرالیا هستیم.

حملات ضدفرهنگی پدافند شایسته می‌طلبد 

حملات ضدفرهنگی پدافند شایسته می‌طلبد 

برخی رخدادها فرصت بررسی موقعیت‌های مخرب تکرار شونده و اصلاح آنها را تامین می‌کنند که سریال «حشاشین» از آن جمله است؛ سریالی در ظاهر تولید مصر اما در واقع روایتی صهیونیستی و مملو از تحریفات تاریخی از ظهور اسماعیلیه که در لایه‌های زیرین خود، جنبش‌های شیعی را با فتنه‌های برساخته اسرائیلی همچون داعش در ذهن مخاطب تطبیق می‌دهد.

روزنامه نگاری با قدرت تیتر

روزنامه نگاری با قدرت تیتر

در عصر رقابت فشرده رسانه‌ها و سهم‌طلبی رسانه‌های نوظهور، بهره‌گیری رسانه‌ها از مزیت نسبی خود، می‌تواند ضامن حیات و بالندگی آنها باشد.بدون شک مزیت نسبی روزنامه‌‌ها در قدرت تیتر آنها نهفته است. گرچه گزارش میدانی ذیل روزنامه‌نگاری تحقیقی یا خبر تحلیلی و سوژه‌یابی هوشمندانه، همگی ابزار قدرت رسانه‌های مکتوب محسوب می‌شود اما این قدرت تیتر و خلاقیت در تیترزنی جذاب است که همچنان نبض تپنده دنیای روزنامه‌نگاری به‌شمار می‌رود.

تشدید منازعات هویتی در آمریکا

تشدید منازعات هویتی در آمریکا

خیزش دانشجویی که در دانشگاه‌های آمریکا در حمایت از مردم غزه و ابزار تنفر نسبت به اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی براه افتاده یادآور تحولات دهه ۶۰ میلادی در جریان جنگ ویتنام و جنبش وال استریت در ۲۰۱۰ است.

زلزله در رژیم صهیونیستی

زلزله در رژیم صهیونیستی

 عملیات طوفان الاقصی در ۷اکتبر آغاز یک حرکت راهبردی در تاریخ مبارزات مردم فلسطین و نیرو‌های مقاومت با رژیم اشغالگر صهیونیستی بود. از این رو به هیچ وجه نباید آن را یک عملیات تاکتیکی، ساده، زودگذر و موقت محسوب کرد.

عیار تسلیم‌ناپذیری دربرابر ظلم

عیار تسلیم‌ناپذیری دربرابر ظلم

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران، هدف واقعی آمریکا و غرب از تحریم و فشار بر ایران را، تسلیم و تبعیت محض ملت و نظام اسلامی خواندند و تأکید فرمودند: «ملت بزرگ و ریشه‌دار ایران و جمهوری اسلامی، در مقابل زورگویی و زیاده‌خواهی‌ها تسلیم نمی‌شود و با تبدیل تحریم‌ها به فرصت‌های پیشرفت و شکوفایی، به افق روشن آینده دست خواهد یافت.»

 هنگامه بیداری فرهیختگان در غرب

 هنگامه بیداری فرهیختگان در غرب

این روز‌ها شاهد افزایش اعتراضات اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های مطرح غرب نسبت به جنایت رژیم صهیونیستی در غزه هستیم. این در حالی است که به این نخبگان اتهاماتی مانند یهود ستیزی می‌زنند یا ادعا می‌کنند که آن‌ها تحت تاثیر جمهوری اسلامی ایران چنین رویکردی را در پیش گرفته‌اند.، اما نکته قابل توجهی در این اتهام زنی وجود دارد و آن این است که ایران در مسیر خردمندانه‌ای حرکت می‌کند که این روز‌ها جامعه فرهیخته و دانشگاهی آمریکا نیز به آن پی‌برده است.

بحران ناتمام تل‌آویو

بحران ناتمام تل‌آویو

وقوع عملیات وعده صادق، شوک دیگری را پس از طوفان الاقصی به رژیم اشغالگر صهیونیستی وارد ساخته و محاسبات و ذهنیت سران این رژیم را در خصوص آینده جنگ غزه تغییر داده است. آنچه از مواضع رسانه‌ها و مقامات صهیونیستی و غربی برداشت می‌شود، شوک شدید ناشی از این شکست است، تا جایی که آنها حتی در ترسیم ابعاد این ماجرا نیز با یکدیگر اتفاق‌نظر ندارند.

تحریم فرصتی برای رسیدن به خودکفایی

تحریم فرصتی برای رسیدن به خودکفایی

مساله مشارکت مردم و نقش جامعه در جهش تولید کانون توجهات مقام معظم رهبری است و ایشان در دیدار امروزشان پرده‌ای دیگری از مشارکت مردم را که پایه اصلی آن کارگردان هستند گشودند.

تهران و اسلام آباد؛ فرصت‌های پیش رو برای همکاری

تهران و اسلام آباد؛ فرصت‌های پیش رو برای همکاری

پاکستان و ایران در کشور همسایه پرجمعیت و با وسعت زیاد در دنیای اسلامی هستند و از ظرفیت‌هایی زیادی برای بسط روابط و تعاملات سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی برخوردارند.

کابینه نتانیاهو در آستانه فروپاشی

کابینه نتانیاهو در آستانه فروپاشی

در حدود ۲۰۰ روز گذشته هزینه سنگینی از لحاظ اعتباری، سیاسی، امنیتی و اقتصادی بر پیکره شکننده رژیم صهیونیستی تحمیل شده است. چنین مسائلی سبب شده این روز‌ها اتهام زنی‌ها بین فرماندهان نظامی و رهبران سیاسی رژیم صهیونیستی شدت بگیرد. به شکلی که کابینه ائتلافی بنیامین نتانیاهو به دلیل اختلافات و استعفا در حال سرنگونی است. 

گامی برای توسعه روابط پرمنفعت تهران و اسلام آباد

گامی برای توسعه روابط پرمنفعت تهران و اسلام آباد

کشور پاکستان به لحاظ تاریخی، جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی با ایران مشترکات بسیار زیادی دارد و اتفاقا قدرت‌های بزرگ هم در دو قرن گذشته تلاش بسیار زیادی داشتند تا از پیوند‌های گسترده و موثر بین دو کشور جلوگیری کنند.

ماشین جنگی اسرائیل در رفح زمینگیر می‌شود

ماشین جنگی اسرائیل در رفح زمینگیر می‌شود

 آمادگی‌های لازم در مقاومت فلسطین کاملا مشهود است و چنانچه رژیم صهیونیستی ادعای عملیات نظامی زمینی در رفح را اجرایی کند، ماشین جنگی آن‌ها حتما در رفح مانند غزه و خان یونس به ِگل خواهد نشست.

وحشت صهیون از قرآن

وحشت صهیون از قرآن

اخیرا رسانه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت یک سند محرمانه را منتشر کرد که براساس آن، اگر ساکنان عرب‌زبان اراضی اشغالی در پست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی از کلمه«شهید» یا «آیات قرآن» استفاده کنند، با مجازات‌هایی روبه‌رو خواهند شد. این سند، حتی عطف بما‌سبق شده و دادستانی این رژیم تحقیقات و ارائه کیفرخواست علیه کسانی که در حساب‌های اجتماعی خود پست‌هایی حاوی آیات قرآن کریم و حتی دعا یا مناجات منتشر کرده‌اند را کلید زده است.

آبروی از دست رفته

آبروی از دست رفته

برابر با اخباری که چند روز گذشته منتشر شده بود، رژیم اشغالگرصهیونیستی برای بازیابی آبروی از دست رفته خود اعلام کرده بود که دست به اقدام متقابل علیه جمهوری اسلامی ایران خواهد زد.

نمایش خنده‌دار نتانیاهو 

نمایش خنده‌دار نتانیاهو 

اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در تجاوز به حریم هوایی اصفهان در جمهوری اسلامی ایران، یک اقدام سرخود از سوی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر ورشکسته رژیم صهیونیستی تلقی می‌‌شود.

اسرائیل در ورطه تصمیمات اشتباه

اسرائیل در ورطه تصمیمات اشتباه

حمله اسرائیل به ایران در کنار حقیر بودن سبب آسیب‌پذیرتر شدن رژیم صهیونیستی نیز می‌شود، زیرا بسیاری از اتباع جهان و همچنین خود صهیونیست‌ها تصمیم گرفته‌اند از سرزمین‌های اشغالی خارج شوند. افزون بر این حمله به جمهوری اسلامی سبب افزایش اعتراضات به کابینه بنیامین نتانیاهو نیز خواهد شد.

هیاهویی برای هیچ

هیاهویی برای هیچ

اتفاقی که رخ داد نشان دهنده این است که شدت عملیات وعده صادق بسیار زیاد بود و رژیم صهیونیستی برای اینکه بتواند ساکنان سرزمین‌های اشغالی را متقاعد کند و در مقابل این تهدیدی که از سوی ایران صورت گرفته به صورت نمایشی ابزار وجودی از خود نشان دهد اقدام به ارسال چند ریزپرنده کرد.

3 صفحه

نیازمندی ها