- کتابشناسی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

کتابشناسی

معرفی کتاب «مبارزات مردم فارس علیه پلیس جنوب»

پلیس جنوب ابزار جنایت آنگلوساکسونها در ایران

۲۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۶

یافته های کتاب " مبارزات مردم فارس علیه پلیس جنوب " نشان می‌دهد سرکوبگری انگلیسی‌ها بر ضد مردم جنوب ایران نه به سبب مدعای دروغین مبارزه با راهزنان و اشرار، که با این سرپوش اما در حقیقت برای سرکوب مردمانی بود که به‌رغم دولت مرکزی ضعیف و ناکارآمدِ وقت ایران، سلطه ‌گری اجانب را برنمی‌تافته‌اند ونمی‌خواسته‌اند که سرزمین محبوبشان عرصه جولان‌دهی بیگانگان باشد.

شمایل نگاران قاجار

۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۰

کتاب «شمایل نگاران قاجار» تألیف اس. جی. فالک با ترجمه علیرضا بهارلو از سوی نشر پیکره منتشرشده است.

«تو دیگر مرده‌ای!»

محاکات و مکافات یک دیکتاتور + عکس

۱۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶

رمان «تو در قاهره خواهی مرد» روایتی خاص از آخرین سال‌های حیات محمدرضا شاه پهلوی به قلم حمیدرضا صدر است که طعمی متفاوت با تمام آنچه تاکنون درحوزه تاریخ معاصر خوانده‌اید دارد.

معرفی کتاب «555»

یهودیان مخفی چه کسانی بودند؟

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۸:۴۸

نویسنده کتاب ۵۵۵ تلاش کرده است ردپای یهود و صهیونیزم را در تاریخ دنیا رهگیری کند و ارتباط اتفاقات مهم تاریخ را که یهودیان در آن نقش داشته‌اند به مخاطب نشان دهد.

برشهایی از کتاب تو در قاهره خواهی مُرد

فاطمه، محمودرضا و سوءاستفاده‌های مالی

۱۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۲

از جمله پرونده‌ای دربارهٔ سوءاستفاده مالی خواهر و برادر ناتنی محمدرضا پهلوی از اعطای کمک‌های خارجی به ایران. موضوعی که هرچند شاه مستقیماً در آن درگیر نبوده اما مسئولیتش به گردن او افتاده است.

معرفی کتاب «مداخل و منابع پزشکی در اسلام و ایران»

طب اسلامی و ایرانی در گذر تاریخ

۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۲۰

کتاب «مداخل و منابع پزشکی در اسلام و ایران» به اهتمام مهدی محقق دربردارنده‌ بیش از بیست هزار مدخل گوناگون پزشکی است که در دایره‌ واژگان مربوط به تندرستی و بیماری قرار دارد

کتابشناسی کودتای سوم اسفند

۰۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۱

درباره کودتای سوم اسفند سال 1299 که با حضور سیدضیاءالدین طباطبایی و رضاخان میرپنج و با حمایت انگلیس شکل گرفت، کتاب‌های بسیاری نوشته شده است. از 60 عنوان کتابی که در این کتابشناسی به دست آمده، سهم رضاخان بیشتر از سیدضیاء است.

نگاهی به مجموعه خاطرات سیاسی اجتماعی صادق طباطبایی

اسناد تاریخی که در دو چمدان به سرقت رفت

۰۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۵

مجموعه 5 جلدی خاطرات سیاسی اجتماعی دکتر صادق طباطبایی به خاطرات وی از تولد تا سال 1368 می‌پردازد. تا کنون سه جلد از این مجموعه منتشر شده است و دو جلد دیگر آن با درگذشت زنده‌یاد صادق طباطبایی ناتمام ماند.

نیازمندی ها