سرا - عمومی - جدیدترین اخبار ایران و جهان | پایگاه خبری جام جم

عمومی
بارش نور و سرور

بررسی نقش برپایی جشن‌های ملی و مذهبی به بهانه میلاد با برکت پیامبر رحمت(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)

بارش نور و سرور

۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰

دوباره کوچه‌ به کوچه شهرها و محله‌ها آذین بسته‌شده و مردم غرق در شور و شعف‌ هستند. انگار نه فقط زمینی‌ها که در آسمان‌ها هم ولوله برپاست و فرشته‌های آسمانی غرق در شور و سرورند. ملائکی که خود را از عرش الهی به زمین می‌رسانند تا سر بر آستان قدسی خاتم‌الانبیا محمد مصطفی(ص) و فرزند صالحش صادق آل‌محمد(ص) بسایند و پر و بال‌شان را به خاک مدینه و بقیع متبرک کنند که این خاک شرف و منزلتش از افلاک برتر و والاتر است.

اینجا به جز زیبایی نبود!

اینجا به جز زیبایی نبود!

۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶

۳۱شهریور۵۹ بود که با شلیک نخستین خمپاره‌ها از سوی رژیم بعث عراق، هشت سال دفاع جانانه مردم این سرزمین آغاز شد. روزهایی که گرچه یادآور تلخ‌ترین خاطرات زندگی کسانی است که دوران دفاع‌مقدس را درک کرده و در آن زندگی کرده‌اند اما بی تردید در همین دوران بود که زیباترین و ناب‌ترین تصاویر از فداکاری، جانفشانی و میهن‌دوستی مردم این سرزمین در قاب تاریخ جاودانه شد.

چگونه شایعه بر واقعیت سوار می‌شود

چگونه شایعه بر واقعیت سوار می‌شود

۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹

با گسترش نظام سرمایه‌داری، استفاده از تأثیر رسانه بر فرهنگ جامعه بیشتر شد. شایعات، فیلم‌ها، بازی‌ها و حتی پیام‌های تبلیغاتی از جمله روش‌هایی هستند که برای تأثیرگذاری روی طرز فکر مردم استفاده می‌شود.

دستمزد نابرابر زنان و مردان در دنیای غرب!

دستمزد نابرابر زنان و مردان در دنیای غرب!

۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵

تصور کنید شما در یک اداره کار می‌کنید و کارمند یکی از بخش‌ها هستید. در همان بخش کارمندان آقا و خانمی حضور دارند که کار، مسئولیت و خروجی کاری‌شان یکسان است اما در نهایت وقتی سر ماه می‌رسد و شما برای گرفتن حقوق مراجعه می‌کنید، متوجه می‌شوید حقوق خانم‌ها به مراتب کمتر از آقایان است.

آنچه ناخواسته در «سرگذشت یک ندیمه» دیده شد

آنچه ناخواسته در «سرگذشت یک ندیمه» دیده شد

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

شاید برای‌تان جالب باشد که در ادبیات نشانه‌شناسی فیلم و سینما، «زن» نماد وطن است. قداست، ارزش و احترام دارد و هرجا تصویر مغموم، زجرکشیده، ناامید و ضعیفی از زن ارائه شود، در واقع اشاره‌ای غیرمستقیم به ضعف و شکست آن وطن است.

از ترور تا ربایش؛ زنان محور همه‌چیز

از ترور تا ربایش؛ زنان محور همه‌چیز

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

کسی فکرش را نمی‌کرد که سال‌ها پس از آن که خواهران میرابال از مبارزان انقلابی علیه دیکتاتور زمان خود که بعد از شکنجه‌های فراوان ترور شدند، سریالی با موضوع اصلی ربودن زنان و شکنجه‌های روحی و جسمی آنان در منطقه‌ای حفاظت‌شده ساخته شود.

آنچه از مزاج رنگ‌ها باید بدانید

آنچه از مزاج رنگ‌ها باید بدانید

۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱

آیا می‌دانید رنگ‌ها می‌توانند روی جسم و روان ما تأثیرگذار باشند؟ رنگ لباس، رنگ غذا، رنگ مناظر طبیعت و ... از جمله رنگ‌هایی است که در طب سنتی به آن‌ها پرداخته شده است. اغلب افراد در رابطه با رنگ‌ها اشتراک عقیده ندارند؛ یعنی یک رنگ می‌تواند برای فردی جاذبه و برای دیگری دافعه داشته باشد.

نیازمندی ها