ملاک محاسبه حقوق بازنشستگی ۲ سال آخر خدمت شد

ملاک محاسبه حقوق بازنشستگی ۲ سال آخر خدمت شد

۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۶

مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای مقرر کرد که برقراری مستمری بازنشستگان برای کلیه بیمه‌شدگان صندوق‌های بازنشستگی بر مبنای میانگین دو سال آخر دریافتی باشد.

صفر‌ تا صد جنجال سن بازنشستگی

هدف مجلس از تغییر و تصویب قانون بازنشستگی را بررسی کرده‌ایم

صفر‌ تا صد جنجال سن بازنشستگی

۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۱

افزایش سن بازنشستگی یکی از موضوعات است که صحبت از آن در روزهای اخیر بسیار زیاد است. ماجرا از این قرار است که نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه ۲۸ آبان بند الحاقی بند خ و بند ز ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه را به تصویب رساندند به این معنا بود که سن بازنشستگی برای گروه‌های مختلف افزایش خواهد یافت.

افزایش آمار بیکاری با افزایش سن بازنشستگی | کاهش انگیزه برای بیمه‌پردازی

در گفتگو با جام جم آ‌نلاین مطرح شد

افزایش آمار بیکاری با افزایش سن بازنشستگی | کاهش انگیزه برای بیمه‌پردازی

۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۰۳:۰۰

دبیر هیات مدیره بازنشستگان استان تهران با اشاره به اینکه افزایش سن بازنشستگی نمی‌تواند مشکلات صندوق‌های بازنشستگی را برطرف کند، گفت: چنین رویکردی پیامد‌های نامناسبی برای جامعه دارد، زیرا سبب افزایش جمعیت بیکاران کشور می‌شود و انگیزه لازم برای کار و بیمه پردازی را نیز تضعیف می‌کند.

آرامش بازار با خودکفایی لاستیک

سخنگوی انجمن صنعت تایر کشور در گفت‌وگو با «جام‌جم» عنوان کرد

آرامش بازار با خودکفایی لاستیک

۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰

چند ماهی است تکانه‌های اقتصادی، بازار لاستیک را به لرزه درآورده و شاهد کمبود لاستیک و افزایش قیمت آن هستیم. در این میان کمبود تایرهای پر‌مصرف بیشتر به چشم می‌خورد، تولیدکنندگان از عدم تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه گلایه می‌کنند اما دولت راهکار را در کاهش تعرفه واردات لاستیک دانست و تعرفه را به یک‌سوم کاهش داد. جام‌جم برای بررسی وضعیت تایر در کشور با مصطفی تنها، سخنگوی صنعت تایر کشور به گفت‌وگو پرداخته است.

مهار دلار بدون پول‌پاشی

«جام‌جم» چگونگی کنترل نرخ ارز را در بازار غیر رسمی بررسی می‌کند

مهار دلار بدون پول‌پاشی

۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶

 قیمت دلار در ادامه روند کاهشی خود، دیروز در بازار غیررسمی و تلگرامی وارد کانال ۴۹هزار تومان شد. مشاهدات میدانی خبرنگار ما نشان می‌دهد روند کاهشی قیمت دلار مانند روز‌های گذشته ادامه دارد به‌طوری‌که دیروز قیمت هر دلار در بازار غیررسمی به ۴۹هزار و ۶۰۰تومان رسید که البته دراین نرخ‌ها هم خریداری نداشت.

مسکن‌های علی‌الحساب

چالش‌های پیش‌روی دولت در طرح نهضت ملی مسکن را بررسی کرده‌ایم

مسکن‌های علی‌الحساب

۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹

شعار ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را شاید بتوان چالشی‌ترین وعده دولت دانست که ابتدا مرحوم رستم قاسمی و درادامه مهرداد بذرباش به‌عنوان وزیر راه‌و‌شهرسازی وظیفه عملی‌کردن این وعده را به‌عهده گرفتند. اما تامین مالی برای ساخت این تعداد با توجه به شرایط تورمی کشور، مهم‌ترین مانع برسر تحقق این وعده دولت است.

ببینید | مصوبه ای برای افزایش قیمت نان صادر نشده

ببینید | مصوبه ای برای افزایش قیمت نان صادر نشده

۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۰

فرماندار شهرستان تهران با اشاره به تشکیل تیم‌های مشترک فرمانداری تهران و سازمان تعزیرات گفت: مصوبه‌ای برای افزایش قیمت نان نداشته‌ایم لذا هر نانوایی که مرتکب تخلف کم فروشی و گران فروشی شود برخورد جدی و پلمب در انتظارش خواهد بود.

جدول | قیمت سکه و طلا ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۲

جدول | قیمت سکه و طلا ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۲

۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۷

سکه امامی نسبت به ابتدای آبان ماه با کاهش قیمت بیش از ۵۰۰ هزار تومان همراه شده است.

آبادانی بر بام ایران

«جام‌جم» از افتتاح پروژه‌های چهار محال و بختیاری توسط رئیس‌جمهور‌ گزارش می‌دهد

آبادانی بر بام ایران

۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲

شهر‌کرد نهمین مقصد دوردوم سفرهای استانی رئیس‌جمهور بوده که مانند سایر مقاصد در این دور، احداث و افتتاح پروژه‌های بسیاری را با خود به همراه داشته است. این موضوع درحالی است که دوراول سفر رئیس دولت به استان چهارمحال‌و‌بختیاری، بیش از ۲۲۲۰ مصوبه را به همراه داشت که قرار بود در طول مدت سه سال تحقق یابد اما اقدامات و پیگیری‌های دولت عاملی شد که در همان سال نخست(سال۱۴۰۱) حدود ۷۵‌درصد این مصوبات محقق شود.

یارانه جدید برای کودکان

«جام‌جم» جزئیات یارانه کالایی یک‌میلیونی را بررسی می‌کند

یارانه جدید برای کودکان

۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰

حمایت‌های معیشتی دولت که بیشتر با عنوان یارانه از آن یاد می‌کنیم دو سالی می‌شود که تغییر کرده و شکل جدیدی به خود گرفته است. ابتدا یارانه ۴۵‌هزار و ۵۰۰ تومانی با شکل جدید ۱۰برابر شد و پس از آن مشوق‌هایی برای استفاده از این طرح در نظر گرفته شد. حالا دولت از طرحی رونمایی کرده که هدف آن تامین امنیت غذایی خانوارهاست. طرحی که مشمولان آن نوزادان شش ماهه تا کودکان شش ساله هستند. در این گزارش به جزئیات یارانه جدید کالایی پرداخته‌ایم که جزئیات آن را در ادامه می‌‎خوانید.

قبلی۳بعدی