jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۹۱۵۷۴   ۲۹ دی ۱۳۹۵  |  ۱۱:۵۶

تولید نخستین تایر سبز در کشور در آستانه روز هوای پاکمدیرعامل شرکت کویر تایر از تولید نخستین تایر سبز در کشور خبر داد.

نخستین تایر سبز در ایران تولید شد

به گزارش جام جم آنلاین از عصرخبر، سید محمدحسین زینلی در آستانه روز هوای پاک اظهار داشت: شرکت کویر تایر برای نخستین بار در کشور با استفاده از مهندسی معکوس و نرم افزارهای شبیه‌ساز پیشرفته اقدام به طراحی و تولید تایر سبز (Green Tire) کرده است.

وی گفت: سالانه حدود 16 میلیون حلقه لاستیک در داخل کشور تولید و حدود 6 میلیون حلقه لاستیک هم از خارج کشور وارد می‌شود و بدین ترتیب حدود 22 میلیون حلقه تایر با سایز‌های مختلف در کشور مصرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت کویر تایر با اشاره به این که تایرها در دنیا بر اساس مولفه های مقاومت در برابر سایش ، ایمنی و میزان آسیب به محیط زیست ارزیابی می شوند، افزود: موادی که در تایر مصرف می‌شود بر اساس نوع تکنولوژی‌ها متفاوت است. برای ساخت تایر بیش از هفتاد نوع ماده مختلف در یک فرایند پیچیده با هم آمیخته می شوند که هر یک تامین کننده خصوصیت ویژه ای در تایر است و از این رو تایر یک فراورده پیچیده است که تغییر در هر مولفه کارکردی و کارامدی آن نیازمند فناوری و تحقیقات پیچیده ای است.

زینلی ادامه داد: با توجه به نقشی که تایر در حرکت ایمن خودرو دارد، در فرآیند تولید شرکت کویر تایر توجه ویژه ای به تولید تایرهایی ایمن با کارمدی مناسب برای تامین فرمان گیری بهتر خودرو و راحتی سرنشین و رانندگی ایمن تر با بکارگیری تایرهای تولیدی کویر در شرایط مختلف جاده ای می شود. از این رو کلیه مراحل تولید با استفاده از دانش و تجهیزات پیشرفته و با رعایت استانداردهای روز جهان انجام می گیرد. لذا متخصصان کویر تایر همواره می کوشند تا بتوانند نظام تولید و کیفیت تایرهای تولیدی را ارتقا بخشند که توفیق در تولید تایرهای سبز و دوستدار محیط زیست برای اولین بار در کشور یکی از دستاوردهای درخشان بخش تحقیق و توسعه این شرکت است.

وی با اشاره به این که بر اساس مطالعات صورت گرفته بین 5 تا 15 درصد انرژی خودرو صرف خنثی کردن مقاومت غلتشی تایر می‌شود خاطرنشان کرد: تایر سبز تولیدی شرکت کویر تایر دستاوردی بسیار مهم برای کشور است چرا که این تایر با ساختار ویژه خود و تکنولوژی خاصی که در طراحی و تولید آن بکار گرفته شده می تواند در میزان مصرف سوخت خودروها به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی کند.

زینلی افزود: تایر سبز 10 درصد وزن کمتر، 2.5 درصد مصرف سوخت پایین تر، 12 تا 16 درصد مقاومت غلتشی کمتر و 20 درصد فرسایش کمتر یا به مفهوم دیگر طول عمر بیشتری نسبت به سایر تایرهای متداول دارد.

مدیرعامل شرکت کویر تایر تصریح کرد: با توجه به این که حدود 60 درصد مواد اولیه ساخت تایر از خارج از کشور وارد می شود، تایر سبز که علیرغم قابلیت های استثنایی خود همچون طول عمر بیشتر و کاهش آلاینده های زیست محیطی از وزن کمتری برخوردار است و می تواند با صرفه جویی ارزی به اقتصاد کلان کشور نیز کمک شایانی کند. ضمن این که رسالت اجتماعی این شرکت در حفاظت از محیط زیست و بخصوص کاهش آلاینده های هوا در شهرهای بزرگ و مراکز پرتردد نیز به صورتی شایسته محقق شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر