jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۱۳۴۲   ۲۹ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

فروشندگان و عرضه‌کنندگان کفش تبریز در اقدامی ابتکاری از عرضه کفش خارجی در مغازه‌های خود اجتناب کردند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رئیس اتحادیه کفاشان تبریز از طرح ابتکاری اتحادیه کفاشان در عرضه نکردن و نفروختن کفش خارجی در تبریز خبر داد.

محمد جباریان‌‌فام گفت: براساس تصمیم صنوف این اتحادیه،‌ فروشندگان کفش در تبریز طی اقدامی هماهنگ، تنها کفش ایرانی عرضه می کنند.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع باعث تقویت تولید داخلی و مقابله با قاچاق کفش خارجی خواهد شد.

رئیس اتحادیه کفاشان تبریز افزود: بیش از 60 درصد کفش صنعتی و 80درصد کفش دست‌دوز کشور در تبریز تولید می‌شود و از این صنعت بیش از 140هزار نفر ارتزاق می کنند.

وی گفت: صنعت کفش تبریز به عنوان ظرفیت مهم اشتغال و تولید با قدمت طولانی یکی از صنایع مهم و تاثیرگذار در عرصه اقتصاد و تجارت آذربایجان‌ شرقی است و با وجود مشکلات اقتصادی که گریبانگیر فعالان این بخش شده، این صنعت در سایه تلاش تولیدکنندگان و فعالان به‌عنوان یک نشان مشهور در کشور مطرح است.

جباریان‌‌فام با اشاره به این‌که واردات بی‌‌رویه کفش خارجی موجب تعطیلی برخی کارگاه‌‌های تولید کفش در تبریز شده است، افزود: در سال‌های گذشته 30درصد واحدهای تولیدی کفش در تبریز تعطیل شده و روز به روز بر این آمار افزوده می شود.

به گفته وی، اگر مسئولان به حمایت و ارائه تسهیلات مناسب در این بخش اقدام نکنند، آینده صنعت کفش تبریز نامشخص خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر