jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۹۰۵۲۹   ۲۷ دی ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

سیامند رحمان، ملی‌پوش تیم وزنه‌برداری و قویترین مرد دارای معلولیت جهان به عنوان یکی از 230 ورزشکار تماشایی معرفی کرد.

سایت رسمی کمیته بین‌المللی پارالمپیک از روز دوشنبه 9 ژانویه اقدام به معرفی ورزشکاران شاخصی از 22 رشته پارالمپیک تابستانی نموده است.این اقدام با عنوان «ورزشکاران تماشایی» آغاز شده و در طی این مدت 230 ورزشکاری که از سال 2017 تا بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو، می‌توانند خبر ساز باشند به عموم مردم معرفی می‌شوند. برخی از این ورزشکاران، جوانانی هستند که تا بازی‌های پارالمپیک 2020 پیشرفت خواهند کرد و استعدادهای آنها شکوفا می‌شود و تعدادی نیز از افرادی هستند که پیش از این مدال آور و افتخارآفرین بوده‌اند. دیروز یکشنبه نیز به دو رشته کانو و وزنه‌برداری اختصاص یافت و کمیته بین‌المللی پارالمپیک با همکاری فدراسیون‌های جهانی این رشته‌ها اقدام به معرفی شاخص‌ترین ورزشکاران این دو رشته کرد که عملکرد آنها می‌تواند تا بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو در صدر اخبار قرار گیرد. در رشته وزنهبرداری، علاوه بر سیامند رحمان از ایران، 10 وزنه‌بردار دیگر از کشورهای جمهوری آذربایجان، چین (2 نفر)، انگلستان، یونان، ترکیه، مصر، نیجریه، مکزیک و برزیل به چشم می‌خورد. پیش از این نیز زهرا نعمتی در رشته تیر و کمان، بهزاد زادعلی اصغر در رشته فوتبال پنج نفره و مرتضی مهرزاد در رشته والیبال نشسته در زمره این ورزشکاران تماشایی معرفی شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر