jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۹۸۳۸۸۲   ۰۸ دی ۱۳۹۵  |  ۱۳:۴۸

رئیس فدراسیون والیبال گفت: پس اعلام نظر قطعی استویچف مبنی بر نپذیرفتن مسئولیت تیم ملی والیبال ایران، مذاکره با سه گزینه جدید را آغاز کردیم و از آنها برنامه خواستیم.

داورزنی: مذاکره با ۳ گزینه جدید را آغاز کردیم

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی درباره آخرین شرایط مذاکره با گزینه‌های هدایت تیم ملی والیبال گفت: شب گذشته آخرین مذاکره با رادوستین استویچف را انجام دادیم و این مربی تأکید داشت که «من برای سکو می‌جنگم و وقتی مسئولیتی را می‌پذیرم باید یقین داشته باشم که روی سکو می‌روم».

رئیس فدراسیون والیبال تصریح کرد: استویچف حدود یک ماه روی والیبال ایران بررسی داشت و در نهایت به این اعتقاد نرسید که با توجه به شرایط موجود با تیم ملی والیبال ایران می‌تواند در رقابت‌های پیش رو روی سکو برود و به همین دلیل مسئولیت این تیم را نپذیرفت.

وی با یادآوری اهداف والیبال ایران در چهار ساله آینده که قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر جهان و المپیک است، گفت: این مربی بلغاری نیز نگران بود که با والیبال ایران نتواند به این اهداف دست یابد و به همین دلیل مسئولیت را نپذیرفت.

داورزنی در تشریح بیشتر دلایل مخالفت استویچف برای پذیرش هدایت تیم ملی والیبال ایران گفت: این مربی تأکید داشت که مربیانی همچون خولیو ولاسکو روش آموزشی خوبی دارند، اما با توجه به شرایط تیم ملی والیبال ایران روش من متفاوت است و برای سکو می‌جنگم.

وی درباره برنامه‌های فدراسیون والیبال برای انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: پس از اینکه هیئت رئیسه فدراسیون والیبال مقرر کرد که سرمربی جدید برای تیم ملی جذب کنیم، هشت گزینه مدنظر داشتیم که سه گزینه (برناردو رزنده، هیو مک‌کاچن و گلن هوگ) خودشان به نوعی برای آمدن به ایران مشکل کاری یا خانوادگی داشتند.

رئیس فدراسیون والیبال اضافه کرد: مارسلو مندس نیز با تیم باشگاهی سادا کروزیرو تا سال 2019 قرارداد داشت که با شرایط فدراسیون والیبال مغایر بود. با آناستازی، دجورجی و استویچف نیز به توافق نرسیدیم و تنها گزینه باقیمانده از این هشت نفر، بروتو است.

داورزنی تأکید کرد: امروز از سه گزینه دیگر از جمله مائورو بروتو برنامه خواستیم تا پس از بررسی برنامه‌ها در مورد آنان تصمیم‌گیری کنیم. چون قبلاً از بروتو نام برده شده اعلام کردیم، اما نام دو گزینه دیگر وقتی برنامه‌های‌شان را دریافت کردیم، اعلام خواهیم کرد.

وی با یادآوری برخی شرایط فدراسیون برای انتخاب سرمربی گفت: به دنبال مربیانی هستیم که سابقه درخشان در المپیک، لیگ جهانی و مسابقات والیبال قهرمانی جهان داشته باشند. لهستان نیز برای انتخاب مربی 15 گزینه مدنظر داشت و پس از بررسی برنامه‌های آنان با دجورجی به توافق رسید.

داورزنی تأکید کرد که انتخاب سرمربی کار ساده‌ای نیست و باید فاکتورهای متعددی را مدنظر داشته باشیم. کشورهای روسیه و فرانسه نیز هنوز با کسی به توافق نهایی نرسیده‌اند و این موضوع نشان می‌دهد که انتخاب سرمربی پروسه‌ای زمان‌بر است، اما فدراسیون والیبال تلاش می‌کنند که هر چه زودتر این مسیر به پایان برسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

فوتبال، بازتابی از زندگی

فوتبال، بازتابی از زندگی

برای ما فوتبالی‌ها که از بچگی تا پیرانه‌سری با فوتبال زندگی کرده‌ایم، طبیعی است که فوتبال آمیخته با زندگی است و در تک‌تک سلول‌های بدن ما تنیده شده است.

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

بله! ما هم در این ورزشگاه بازی کردیم

 نیم قرن از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد. اولین خاطره‌های من از این ورزشگاه به سال ۱۳۵۳ برمی‌گردد که برای تماشای بازی ایران و کره‌شمالی در مقدماتی جام‌جهانی ۱۹۷۴

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر