jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۸۳۱۱۶   ۰۸ دی ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

دکتر سعید خراط‌ها، آسیب‌شناس در این باره می‌گوید: مشکل اقتصادی به اعتقاد من ریشه اکثر مشکلات و اختلافات زناشویی در جامعه است. بی‌توجهی مسئولان به مساله‌ای به نام طلاق و مشکلات اقتصادی زوج‌ها باعث شده روند طلاق افزایش پیدا کند و زوج‌ها با تلنگری تصمیم به جدایی بگیرند. معمولا زنان و مردان پس از بروز اختلافات و مشکلات در زندگی مشترکشان، هیچ حامی یا پشتیبانی ندارند که بتوانند پس از مشورت با آنها تصمیم درستی بگیرند.

از طرفی در جامعه نیز کسی از آنها حمایت نمی‌کند. برای همین زنان و مردان در این مرحله از زندگیشان تنها می‌شوند و به همین دلیل جدایی را بهترین راه‌حل می‌دانند. مسائلی مثل خیانت، اعتیاد، مشکلات اقتصادی و مشکلات اجتماعی، زوج‌ها را به سمت طلاق می‌کشاند. در واقع مسیر یک طرفه به سمت طلاق رواج پیدا کرده که برای این معضل اجتماعی نیز هیچ راه‌حلی پیش‌بینی نشده است. به همین دلیل به نظر من ابتدا باید آسیب‌های اجتماعی و معضلاتی که در جامعه وجود دارد به صورت ریشه‌ای حل شود تا زوج‌ها بتوانند زندگی راحت‌تری در کنار هم داشته باشند. اگر بیکاری نباشد، مشکلات اقتصادی نباشد، اعتیاد رواج پیدا نکند، قطعا کمتر شاهد طلاق زوج‌ها خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر