jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۸۳۱۱۶   ۰۸ دی ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

دکتر سعید خراط‌ها، آسیب‌شناس در این باره می‌گوید: مشکل اقتصادی به اعتقاد من ریشه اکثر مشکلات و اختلافات زناشویی در جامعه است. بی‌توجهی مسئولان به مساله‌ای به نام طلاق و مشکلات اقتصادی زوج‌ها باعث شده روند طلاق افزایش پیدا کند و زوج‌ها با تلنگری تصمیم به جدایی بگیرند. معمولا زنان و مردان پس از بروز اختلافات و مشکلات در زندگی مشترکشان، هیچ حامی یا پشتیبانی ندارند که بتوانند پس از مشورت با آنها تصمیم درستی بگیرند.

از طرفی در جامعه نیز کسی از آنها حمایت نمی‌کند. برای همین زنان و مردان در این مرحله از زندگیشان تنها می‌شوند و به همین دلیل جدایی را بهترین راه‌حل می‌دانند. مسائلی مثل خیانت، اعتیاد، مشکلات اقتصادی و مشکلات اجتماعی، زوج‌ها را به سمت طلاق می‌کشاند. در واقع مسیر یک طرفه به سمت طلاق رواج پیدا کرده که برای این معضل اجتماعی نیز هیچ راه‌حلی پیش‌بینی نشده است. به همین دلیل به نظر من ابتدا باید آسیب‌های اجتماعی و معضلاتی که در جامعه وجود دارد به صورت ریشه‌ای حل شود تا زوج‌ها بتوانند زندگی راحت‌تری در کنار هم داشته باشند. اگر بیکاری نباشد، مشکلات اقتصادی نباشد، اعتیاد رواج پیدا نکند، قطعا کمتر شاهد طلاق زوج‌ها خواهیم بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر