Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۹۸۰۷۰۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۲:۱۲

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

تحریم‌های جدید ایران ناقض برجام نیست

۱

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر مدعی شد تحریم‌های جدیدی که این کشور علیه ایران اعمال کرده است، مفاد توافق هسته‌ای را نقض نمی‌کند.

تحریم‌های جدید ایران ناقض برجام نیست

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، جان کربی مدعی شد تمدید تحریم‌های ایران ناقض برجام نیست چون باعث تحمیل دوباره تحریم‌های ثانویه مرتبط با هسته‌ای نمی‌شود.

وی در واکنش به این مسئله که در پی تحریم‌های واشنگتن، ایران خواستار تشکیل جلسه پنج بعلاوه یک و تهران شد، گفت: همانطور که می‌دانید، کمیسیون مشترک ایجاد شد تا درباره شکایات در آن بحث و گفتگو شود و مجمعی برای این کار فراهم شود. پس قطعا، در حدود صلاحیت ایران است که خواستار تشکیل جلسه این کمیسیون مشترک شود تا درباره این موضوع که از دید آن‌ها به پیروی از شروط (برجام) مربوط می‌شود، صحبت شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه ادعاهای خود افزود: «چیزی که من می‌خواهم خیلی ساده آن را تکرار کنم این است که قانون تحریم‌های ایران در زمانی که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) مورد مذاکره بود وجود داشت و پابرجا نیز مانده است. تمدید این قانون، نقض برجام نیست و باعث ارائه دوباره یا تحمیل دوباره هیچ تحریم ثانویه مرتبط با هسته‌ای نمی‌شود که ما در روز اجرای برجام آن‌ها را برداشته بودیم. همچنین تمدید قانون تحریم‌های ایران باعث تحمیل هیچ گونه تحریم جدید مرتبط با هسته‌ای نمی‌شود. پس درحالیکه ما اعتقادی به ضرورت تمدید (قانون) نداشتیم، تمدید این قانون، همانطور که در قانون نوشته شده است ناقض آن (برجام) نیست.»

کربی در ادامه ضمن اشاره به نبودن آمریکا در گفتگوهای سه جانبه روسیه، ایران و ترکیه گفت: آمریکا از هرگونه راه حلی که هر یک از طرف‌های مناقشه به آن دست یابند و باعث کاهش خونریزی‌ها و از سرگیری گفتگوهای سیاسی شود، استقبال می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ص
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
دولت اوباما كه عامل برجام بود اینطوری زیر برجام میزنه حالا میخواید با ساز و كار داخل برجام :) جلوی ترامپ با اون تیم ضد ایرانی و اسلامیش رو بگیرید؟ واقعا مسخرس . خدایا...
۰
۰

یادداشت

بیشتر
سند افتخار سپاه

سند افتخار سپاه

بعد از 40 سال از تاریخ دفاع مقدس امروز شاهد اظهارنظرهایی هستیم كه موجب نگرانی رهبر معظم انقلاب درباره تحریف این دوران شده است.

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر