jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۸۰۶۰۷   ۳۰ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۸:۱۴

پسر جوان که به بهانه گنج، مردی را در تنگه بولان به قتل رسانده بود، پس از 11سال به قتل اعتراف کرد. اولیای دم یک هفته به او فرصت دادند تا بتواند مصالحه کند.

قتل در تنگه بولان به بهانه معامله گنج +عکس

به گزارش جام‌جم، تحقیق در این پرونده از تیر سال 84 و به دنبال کشف جسد مردی در تنگه بولان دماوند آغاز شد. صدای پارس کردن سگ گله، چوپان را به بالای گودالی کشاند و او با مشاهده جسد، موضوع را به پلیس خبر داد. در تحقیقات مقدماتی ماموران مشخص شد، این مرد با ضربه‌های چاقو از پا درآمده و زمان زیادی از مرگش می‌گذرد.

در جریان تحقیقات محلی، پسر 18ساله‌ای به نام ابراهیم ادعا کرد، جسد را می‌شناسد. پسر جوان گفت: جسد، متعلق به مردی افغانستانی به نام جان محمد است.

جسد دفن شد و تحقیق در این باره ادامه داشت تا این که بعد از سه سال، زنی با مراجعه به پلیس آگاهی، سرنخ کشف راز جنایت را به پلیس داد. او به ماموران گفت: سه سال قبل، همسرم به نام بهروز همراه پسر همسایه‌مان ابراهیم برای پیدا کردن گنج از خانه خارج شدند. چند ساعت بعد، ابراهیم به خانه ما آمد و مدعی شد، بهروز با مردی افغانستانی به نام جان محمد درگیر شده و او را به قتل رسانده است. او چند روز بعد دوباره به خانه ما آمد و این بار گفت؛ بهروز بعد از قتل از کشور خارج شده است. من و خانواده شوهرم حرف‌های او را باور کردیم، اما در این سه سال خبری از شوهرم نشد و من به حرف‌های ابراهیم مشکوک هستم.

کارآگاهان پس از این شکایت، عکس جسد کشف شده در تنگه را به این زن نشان دادند که او از روی خالکوبی روی پای شوهرش، جسد را شناسایی کرد.

در ادامه ابراهیم بازداشت شد و این بار گفت: روز حادثه برای معامله زیرخاکی به تنگه بولان رفتیم. او قصد داشت مشروب بخورد که آنجا را ترک کردم. همزمان پنج مرد با پاترول به آنجا آمدند و بهروز را کشتند.

او در ادامه ادعاهای دیگری را مطرح کرد تا خود را از اتهام قتل تبرئه کند. ابراهیم سپس در شعبه 71 دادگاه کیفری، محاکمه و به قصاص محکوم شد که حکم در دیوان عالی کشور شکست. به این ترتیب، ابراهیم 11 سال بعد از جنایت در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه قرار گرفت. این بار او به قتل اعتراف کرد و گفت: با ضربه چاقو او را کشتم و برای این که جسدش شناسایی نشود، با سنگ به صورتش ضربه‌هایی زدم.

در این جلسه، اولیای دم اعلام کردند، حاضر به مصالحه هستند و در صورت پرداخت دیه، حاضر به گذشت هستند. در غیر این صورت، قصاص می‌خواهند.

قاضی دادگاه نیز به متهم تا پایان هفته مهلت داد تا رضایت اولیای دم را کسب کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سلیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
پول بده گذشت كنم به جهنم كه هرچی شده كه شده ....شاعر میگه نق نزن زر نزن زر بفرست ...زر را بر سر فولاد نهی آب شود

۰
۰
الف مرندی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
جام جم بهتره این نكته رو رعایت كنید: سگ واق واق میكنه نه پارس!!!!
از نویسنده های مطالب تون انتظار بیشتری داشتم.
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۳۰
الف مرندی سپاس
۰
۰
غریبه
Netherlands
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
با سواد در نگارش میگن پارس كردن نه واق واق كردن - واق واق كردن كاربرد گفتاری دارد نه كاربرد نوشتاری اتفاقا جام جام درست نوشته - شما هنوز معنی پارس كردن را هم نمیدانی فقط یك چیز از خودتان در كردید و اما آوای سگ. واغ واغ (واق واق) كردن سگ . نوفیدن. بانگ كردن سگ .
- مثال :
سگ در خانه صاحبش پارس می كند; یعنی هر كس در خانه خویش یا نزد كسان و اقربای خود شجاع است.
(از خود واژه نامه دهخدا)
پارس در سانسكریت: پاتره pâtra. در اوستایی: پاثره pâşra و در سغدی: پارث pârş شده و در هر سه زبان به معنی: مراقبت، بیداری، نگهبانی، محافظت بوده است. از این رو پارس كردن به معنی مراقبت كردن، نگهبانی دادن است
یكی از معناهای پارس نیز در زبان پارسی به معنای بانگ سگ است. اما این معنا هیچ ربط ریشه‌ شناختی با نام قوم ایرانی ندارد. مانند واژه‌ی شیر (نوشیدنی) و شیر (جانور) یا سیر (گیاه) و سیر (برابر گرسنه). یا شاید مانند شباهت واژه‌ی ماست در زبان پارسی با واژه‌ی must در زبان انگلیسی!
اردشیرملكی
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
ضمن سلام وخسته نباشید به تمامی عزیزان كارآگاه كه شب و وزرا درخدمت به مردم سپری میكنند و ضمن سلام و عرض ادب به قاضی محترم من نظرم این است كه نه خانواده مقتول گذشت بكنند ونه قاضی محترم اینجور افراد را باید به دار مجازات آویخته تا درس عبرتی باشه برای دیگران
۰
۰
استاد ادبیات
Netherlands
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
افغانستانی دیگه چه صیغه ای است یك مشت بی سواد شدن كارشناس ادبیات فارسی , در توصیف اتباع كشورهایی كه آخرشان به (ستان) ختم میشود حرف( ی) جایگزین(ستان) میشود یك مرد افغانی نه افغانستانی .
۰
۰
شیوای بلخی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
دوستان عزیز همیشه درصحنه وغیور مهاجرستیزالان خموش شدند.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر