jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۹۸۰۲۵۷   ۲۹ آذر ۱۳۹۵  |  ۱۲:۳۴

با وجود مفید بودن انجام ورزش اما چنانچه مراقب پوست خود نباشید با مشکل آکنه صورت بعد از تمرین ورزشی مواجه می شوید.

وقتی وسایل ورزشی و موبایلتان صورتتان را جوش جوشی می کنند!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، برای جلوگیری از بروز آکنه انجام برخی کارها قبل، هنگام و بعد از انجام ورزش الزامی است تا پوستی سالم و بدون جوش داشته باشید.


در گام اول قبل از انجام ورزش خانم ها محصولات آرایشی را از سطح پوست خود پاک کنید، در طول ورزش چنانچه دچار تعریق شدید سریعا صورت خود را خشک کنید، مایعات به میزان کافی بنوشید، از استفاده از محصولات آرایشی بویژه حاوی چربی و روغن و نیز کرم های ضد آفتاب حاوی چربی استفاده نکنید، بعد از ورزش در اولین فرصت استحمام کنید و لباس های خود را تعویض کنید.


پس از استفاده از محصولات ورزشی دست های خود را بشویید زیرا آنها حاوی انواع میکروب ها و باکتری ها به علت استفاده تعداد زیادی از کاربران هستند و می توانند باعث ایجاد آکنه شوند.


اگر در هوای باز ورزش می کنید نورخورشید یکی از عوامل ایجاد آکنه است پس از کرم ضد آفتاب سبک و کلاه استفاده کنید تا دچار آکنه نشوید.


همچنین برخی تجهیزات تلفن همراه از جمله بدنه گوشی و یا هدنزفری ها هم می توانند به دلیل حرارت دستگاه و تجمع باکتری ها باعث ایجاد آکنه به خاطر تماس با پوست صورت شوند در این موارد ضدعفونی کردن این دستگاه ها می تواند مانع از آسیب به پوست شود.


علاوه بر رعایت تمامی نکات گفته شده، نظافت پوست، رعایت رژیم غذایی سالم، نداشتن استرس و نوشیدن مایعات همگی می تواند در ایجاد پوستی زیبا و بدون لکه و جوش موثر باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها