چرا هنگام صحبت با تلفن داد می‌زنیم؟

تلفن‌های همراه این روزها به عضوی جدا نشدنی از زندگی انسان‌ها تبدیل شده‌، اما برخی افراد هنگام استفاده از آن در جمع، دیگران را فراموش کرده و بسیار بلند صحبت می‌کنند.
کد خبر: ۹۷۷۸۶۴

به گزارش باشگاه خبرنگاران، همیشه امکان این‌که از اتاق برای مکالمه خارج شد وجود ندارد و بیشتر افراد مجبور هستند در جمع با تلفن همراه خود صحبت کنند، اما در اکثر مواقع بلند صحبت کردن با تلفن همراه باعث ناخشنودی و ایجاد مزاحمت صوتی برای دیگران می‌شود.

کارشناسان علت را در دو نسل تلفن‌های ثابت و تلفن‌های همراه می‌دانند. در تلفن همراه ثابت نوعی بلندگو در گوشی وجود دارد که برای رسیدن صدای هر دو طرف پشت خط، صدای آنها را تقویت می‌کند و در نتیجه فرد هنگام مکالمه علاوه بر صدای زبان خود، مجددا صدای خود را بلندتر در گوشی هم می‌شنود، اما در تلفن‌های همراه این ویژگی وجود ندارد و تنها فرد صدای زبان خود را می‌شنود، به همین دلیل فکر می‌کند که آرام حرف زده و به این خاطر بلندتر از حد عادی حرف می‌زند.

کارشناسان علت این مشکل متداول را تفاوت در فناوری این دو دستگاه ارتباطی و عادت افراد به فناوری قدیمی می‌دانند.

شاید در آینده مدیران برخی از شرکت‌های سازنده تلفن همراه تصمیم بگیرند که در بلندگوی محصول خود میکروفن تقویت صدا قرار دهند، اما تا آن زمان باید به حریم افراد احترام گذاشت و حقوق شهروندی را زیر پا نگذاشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها