jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۷۷۳۰۵ ۲۱ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس‌جمهور ونزوئلا، میشل تمر همتای برزیلی خود را به علت محروم کردن مردم از حقوقشان در زمینه آموزش، اشتغال و بهداشت عمومی، به ارتکاب جنایت اجتماعی متهم کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی پاناما پست، مادورو در سخنرانی رادیویی هفتگی خود گفت: تمر در برزیل کاری می‌کند که آگوستو پینوشه دیکتاتور شیلی انجام نداد؛ آنچه تمر انجام می‌دهد ارتکاب جنایت اجتماعی علیه مردم برزیل است. وی افزود: پینوشه جرأت نمی‌کرد افزایش دستمزد یا حق بهداشت عمومی یا آموزش و مسکن را از مردم بگیرد اما تمر این کار را می‌کند. پس از برکناری دیلما روسف رئیس‌جمهور سابق برزیل در آگوست 2016، مادورو از منتقدان جدی رئیس‌جمهور جدید برزیل بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر