jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۹۷۳۵۶۹   ۱۱ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

تحقیقات نشان میدهد جمعیت گونه ای از بزکوهی به شدت در معرض انقراض قرار دارد.

کاهش جمعیت یک موجود آرام و بی آزار (عکس)

به گزارش جام جم آنلاین ، این نوع گونه از بز کوهی بیشتر در قزاقستان زندگی می کند. شواهد و مطالعات علمی نشان داده است که در سه سال گذشته 150 هزار بزکوهی به دلیل بیماری از بین رفته اند تا این جانور در فهرست جانوران در معرض انقراض قرار بگیرد. البته از بین رفتن قلمروها و منابع تغذیه ای دلیل دیگری برای از بین رفتن این نوع حیوان پستاندار است. از سویی زاد و ولد این نوع بز کوهی هم کم شده.

این جانور آرام ، بی سر و صدا و بی آزار فقط از برگ گیاهان تغذیه می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر