jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۷۳۲۱۵   ۰۹ آذر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور فرونشست زمین در اطراف تهران را عاملی دانست که سبب تشدید خسارت‌های احتمالی ناشی از زمین‌لرزه در این شهر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، اسماعیل نجار درباره کاهش سطح آب‌های زیرزمینی و فرونشست زمین در بخش‌هایی از شهر تهران عنوان کرد: در سال‌های اخیر تغییر اقلیم و کاهش بارندگی‌ها در سطح کلان و جهانی و از سوی دیگر نیاز به آب و منابع آبی در داخل شهر باعث شد میزان برداشت از سفره‌های زیرزمینی بیش‌از حد مجاز شود. وی با بیان این که این عوامل کاهش سطح آب‌های زیرزمینی و بروز پدیده فرونشست در تهران را در پی داشت، بیان کرد: البته این فرونشست پدیده‌ای است که در برخی از دیگر نقاط کشور هم رخ داده است، اما عمده این مناطق در بخش‌های بیابانی و دشتی واقع شده و با توجه به این که خالی از سکنه است، سوای بحث تاثیرات دراز مدت، تاثیر چندانی روی افراد نخواهد داشت، اما در تهران با توجه به تمرکز جمعیت، بافت شهری و ... آثار و پیامدهای آن بیشتر مورد توجه است و باید اقداماتی نیز برای حل آن انجام شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با تاکید بر این که فرونشست زمین هنگام زلزله خطرات ناشی از زمین‌لرزه را تشدید می‌کند، خاطرنشان کرد: این پدیده در تهران رخ داده است. تهران مستعد خطرات طبیعی زیادی از جمله زمین‌لرزه است؛ چراکه وضعیت ساخت‌وسازها، راه‌ها و مکان‌گزینی ساخت‌وسازها چندان مناسب نیست و از این رو پدیده‌ای مانند فرونشست تمامی این خطرات را می‌تواند تشدید کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر