jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۹۶۷۴۲۱   ۲۲ آبان ۱۳۹۵  |  ۰۹:۴۵

بدخیم ترین نوع تومورهای پوستی ملانوم ها هستند که می تواند بافت های دیگر مثل غدد لنفاوی و احشاء را درگیر کند.

سرطان های پوستی جز 6 سرطان شایع در جهان
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، عباس درجانی متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: تومورهای پوستی یا به عبارتی سرطان های پوستی جزء شایع ترین سرطان موجود در ایران وجهان هستند.
وی افزود: در بسیاری از آمارها سرطان های پوست، جزء شش سرطان، اول دنیا را تشکیل می دهند.
درجانی بیان کرد: سرطان پوست انواع مختلفی دارد که شایع ترین آنها بازال سل کارسینوما، اسکواموس سل کارسینوما و ملانوم ها هستند.
این متخصص پوست و مو اظهار داشت: بدخیم ترین و بدترین نوع تومورهای پوستی ملانوم ها هستند که می تواند بافت های دیگر مثل غدد لنفاوی و احشاء را گرفتار کند.
وی تصریح کرد: افراد مبتلا به تومور ملانوم معمولا طول عمر کوتاهی دارند و این نوع تومور دارای رشد بسیار سریع و تندی هستند.
درجانی عنوان کرد: تومورهای ملانوم معمولا به رنگ قهوه ای تیره دیده می شوند که ممکن است به صورت لکه های تیره قهوه ای یا برجستگی های تیره دیده شوند.
این متخصص پوست و مو یادآور شد: ملانوم ها می تواند در هر قسمتی از بدن ایجاد شوند و این تومور پوستی معمولا در سنین بالا و در افراد مسن مشاهده می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

علامه حسن‌ زاده‌ آملی خواجه نصیرالدین زمانه ما

ارتباط بنده با علامه حسن‌ زاده از سال ۶۸ شروع شد که از حوزه‌علمیه دزفول برای تحصیلات درس خارج به قم مشرف شدم و توفیقی شد که درس اسفار و جلسات خصوصی که چهارشنبه‌ها در منزل ایشان برگزار می‌شد، شرکت کنم.

برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها