jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۹۶۲۸۷۹   ۱۰ آبان ۱۳۹۵  |  ۱۱:۱۰

پدر شیشه ای پس از مصرف مواد مخدر و توهمات پس از آن، اقدام به پرتاب کردن نوزاد 4 ماهه خود کرده و این نوزاد اکنون به علت ضربه مغزی شدن در بیمارستانی در اصفهان بستری است.

پدر معتاد نوزادش را ضربه مغزی کرد +عکس

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، امروز سیزدهمین روز است که در بیمارستان امام حسین (ع) اصفهان بستری است و این روزها به علت وخامت حالش، پزشکان امید چندانی به زنده بودنش ندارند.

تاکنون 2 بار تحت عمل جراحی قرار گرفته و پزشکان اعلام کرده اند که باید برای زنده ماندنش دعا کرد. «هستی» اما پدر و مادری ندارد که بخواهند برای سلامتی اش دعا کنند. حتی کسی منتظرش نیست که بعد از 2 بار عمل جراحی، سالم از بیمارستان خارج شود زیرا آنها نوزاد خود را ترک کرده اند.

هستی نوزاد 4 ماهه با تمام معصومیتی که یک نوزاد دارد به این خاطر که مادرش مصرف کننده مواد مخدر بوده، معتاد متولد شده و روند ترک او طی نشده است.

علاوه بر اینها، این نوزاد تحت آزار و اذیت والدین معتاد خود قرار گرفته و اکنون به علت ضربه مغزی شدن در بیمارستان بستری است. پزشکان اعلام کرده اند که این نوزاد توسط والدین معتادش پرتاب شده و پس از آن ضربه مغزی شده است.

والدین او، پس از رساندن هستی به بیمارستان متواری شده و حتی اثری هم از خودشان باقی نگذاشته اند.

با نگاهی به چهره این کودک به خوبی می توان دریافت که او روزهای دشواری را داشته و حتی به خاطر گریه زیاد که می تواند ناشی از درد شدید باشد، ناف او به صورت غیر قابل باوری متورم شده است.

هستی اگرچه تنها 4 ماه دارد اما این روزها در حال جنگیدن با مرگ است و به نظر می رسد زندگی در شرایط دشوار را از همان زمان بارداری مادر معتادش تمرین کرده است.

این نوزاد همچنان در بیمارستان بستری است و قرار شده پس از بهبود کامل و ترخیص از بیمارستان، سرپرستی او به سازمان بهزیستی کشور واگذار شود.

در همین ارتباط، الناز زارعی، مددکار موسسه خیریه مهرآفرین گفت: 13 روز پیش پدر و مادر معتادی نوزاد خود را به بیمارستان امام حسین (ع) شهر اصفهان منتقل کرده و اعلام کرده اند که او از یک سطح پرت شده است.

وی می افزاید: مددکاران بیمارستان پس از بررسی اظهارات پدر و مادر این نوزاد، متوجه شدند که نوزاد 4 ماهه از سوی پدرش پرتاب و پس از آن ضربه مغزی شده است.

این مددکار اجتماعی با اشاره به اعتیاد پدر و مادر نوزاد 4 ماهه می گوید: پدر و مادر این نوزاد هر دو معتاد بوده و پدر پس از مصرف مواد مخدر و توهمات پس از آن، اقدام به پرتاب فرزند خود کرده است.

زارعی از اعتیاد نوزاد 4 ماهه خبر می دهد و می گوید: با آزمایش های انجام شده از سوی پزشکان، مشخص شد که نوزاد 4 ماهه نیز معتاد است و پس از تولد، مراحل درمان او طی نشده است.

وی در خصوص وضعیت حال حاضر نوزاد 4 ماهه می گوید: هستی اکنون در شرایط چندان مساعدی نیست و پس از بستری شدن او، پزشکان تاکنون 2 بار این نوزاد را تحت عمل جراحی قرار داده اند.

این مددکار اجتماعی با اشاره به متواری شدن پدر و مادر این نوزاد می گوید: پدر و مادر هستی پس از اینکه او را به بیمارستان آورده اند، با دادن آدرس و شماره تلفن جعلی، از محل متواری شده و فرزندشان را به حال خود رها کرده اند.

زارعی در خصوص اقدامات صورت گرفته به منظور سرپرستی نوزاد 4 ماهه می گوید: پس از بررسی های صورت گرفته، مقرر شد این نوزاد 4 ماهه به علت عدم صلاحیت پدر و مادر پس از طی مراحل درمان به سازمان بهزیستی کشور واگذار شود

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شیدا
-
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
خدا ازتون نگذره خدا لعنتتون كنه پست فطرتای شیطان.
۰
۰
بهارك
-
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
امیدوارم پدر و مادرش درد بی درمون بگیرند. یكی نیست بهشون بگه مگه واجبه بچه دار شین آخه
۰
۰
رضا
-
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
اوس كریم ببرش پیش خودت، این طفل معصوم جاش فقط پیش خودت امنه!!!!!لعنت به این دنیای كثیف
۰
۰
علیرضا
-
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
فقط گریه میكنم و برای سلامتی نوزاد بی گناه از خداوند كریم كمك میخواهم
۰
۰
مادر
-
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
خدایا پدر و مادر هستی انسان هستند چطور می توانند با فرزند سالم خودشان كه هدیه خداوند هست این طور بی تفاوت باشند مصرف مواد این قدر اهمیت دارد اصلا حیف از اسم پدر و مادر . حیوانات با فرزند خودشان این طور رفتار نمی كنند خدایا هستی را شفا بده
۰
۰
زهرا
-
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
خداوند لعنت كند این پدر و مادر را كه قدر بچه سالم كه خدا بهشون داده را نمی دانند خدایا به هستی كمك كن كه بعد از تحویل به بهزیستی صاحب پدر و مادری خوبی بشود انشالله
۰
۰
بهنام
-
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
اینقدر ادم پست باشه كه به فرزند خودش رحم نكنه.خدا نگذره از این مادر و پدر
۰
۰
...
-
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
بنام خدا عدم مجازات والدین باعث اسیب دیدن كودكان شده و این بعلت بی توجه مسئولین است بهترین راه عقلی:باید معتادان فاقد صلاحیت فرزند را عقیم كرد
۰
۰
سحر
-
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
ضربه مغزی باعث عقب افتادگی شدید ذهنی میشه پس زنده بودنش و دعا كردن برای سالم شدنش فایده ای نداره . بی كس كه هست ، معلول ذهنی هم باشه دیگه فاجعس
۰
۰
حسین
-
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
آخی طفل معصومو به چه روزی انداختن.بخدا نندازن گردن موادمخدر،من انسانهایی رو میشناسم كه معتادن اما خانواده هاشون بهترین امكانات و در ناز و نعمتن،از گل نازكتر هم به بچه هاشون نمیگن.این پدر و مادر مخصوصا پدره وحشی و دیوونس،باید بگیرن پیداش كنن به هفت بار قصاص محكومش كنن،تف به زاتت مرد،بهتره بگم نامرد
۰
۰
حسین
-
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
خدا لعنت كند چنین پدر و مادرانی
۰
۰
جلال
-
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
شیشه خیلی وحشتناكه باید مجازات برای مصرف كننده ۱۰ برابر و برای فروشنده ۱۰۰ برابر بشه خلخالی برای اینجور ادمها خوب بود
۰
۰
فرهاد
-
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
امان از اعتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــیاد
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها