jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۵۸۸۳۵   ۳۰ مهر ۱۳۹۵  |  ۲۰:۰۱

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه خبر شهادت یکی از مجروحان ایرانی در عراق را رد کرد و گفت: تعداد شهدای حمله تروریستی امروز (جمعه) 3 نفر بودە و حال عمومی 2 نفر از مجروحان پس از انجام عمل جراحی که در سلیمانیه انجام گرفته، خوب است.

تکنسین های ایرانی در کرکوک به کشور بازمی گردند

به گزارش جام جم آنلاین،سعدالله مسعودیان در گفت وگو با ایرنا افزود: ساعت 6 صبح امروز (جمعه) هشت تروریست به نیروگاه برق دبس که در اختیار شرکت «سمیر» بود حمله کرده و پس از تیراندازی به سوی کارکنان، شماری از تروریستها خود را با کمربندهای انفجاری منفجر می کنند که در این حمله تروریستی 3 مهندس ایرانی شهید و 4 نفر دیگر زخمی شدند.

وی تصریح کرد: پس از این حمله تروریستی دو نفر از مجروحان که جراحت آنها سبک بود، به بیمارستان آزادی کرکوک منتقل و دو نفر دیگر نیز که حالشان وخیم گزارش شده بود به بیمارستان مرکزی سلیمانیه منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفتند که در زمان حاضر عمل جراحی به اتمام رسیده و حال عمومی آنها خوب است.

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه ادامه داد: همزمان 80 کارگر و تکنیسین برق ایرانی که در نیروگاه هستند، به دلیل حملات امروز روحیه عمومی شان خوب نیست و تدابیر لازم برای انتقال این عده به ایران توسط کنسولگری ایران در سلیمانیه فراهم شده و بزودی از طریق مرز باشماق مریوان وارد کشور خواهند شد.

گفتنی است؛ شرکت سمیر دو سال قبل در مناقصه تأسیس نیروگاه برق دبس برنده شده و احداث این نیروگاه مراحل پایانی خود را طی می کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر