تصاویری که به کمک آن به شناخت قابل توجهی از شخصیت تان خواهید رسید

راست مغز هستید یا چپ مغز؟ + عکس

رئیس انجمن روان پزشکان ایران با تاکید بر لزوم پوشش بیمه ای خدمات روان پزشکی در ایران گفت: درحال حاضر به غیر از داروهای بیماران روان پریش، هیچ یک از خدمات روان پزشکی پوشش بیمه ای ندارند.
کد خبر: ۹۵۶۳۲۹
نبود چتر بیمه بر سر خدمات روان پزشکی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر احمد جلیلی روز شنبه در نشست خبری سی و سومین کنگره سالانه انجمن علمی روان پزشکان ایران اظهار کرد: مشکل اصلی روان پزشکان و بیماران روانی در ایران نبود پوشش بیمه ای واقعی در این زمینه است؛ این درحالی است که بیماری های روانی نقش اساسی در بروز بیماری های جسمانی دارند.

وی توضیح داد: مطالعات زیادی نشان داده اند که عامل اصلی بروز بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های گوارشی و مغز و اعصاب در بسیاری از موارد بیماری های روانی بوده است؛ بنابراین در صورت درمان به موقع بیماری های روانی که یکی از الزامات آن پوشش بیمه ای هزینه های درمانی آن است، می توان از بروز اینگونه بیماری های مزمن پیشگیری کند.

جلیلی ادامه داد: به عنوان نمونه بیمه ها هزینه های سنگین جراحی های مغز را می پردازند اما از پرداخت هزینه های اندک روان پزشکی که می تواند از بروز بیماری های حاد مغزی پیشگیری کند، ممانعت می کنند.

جلیلی با تاکید بر لزوم درمان بیماری های روانی برای پیشگیری از بیماری ها اظهار کرد: امروزه موضوع مهم در روان پزشکی، روان پزشکی جامعه نگر است به این معنا که باید تلاش شود به جای اینکه بیماران به روان پزشکان مراجعه کنند، روان پزشکان به میان مردم بروند و با شناسایی بیماران نیازمند و درمان به موقع آنها از بروز بسیاری از تبعات اجتماعی و خانوادگی آن پیشگیری کنند.

رئیس انجمن روان پزشکان ایران خاطرنشان کرد: حدود 25 درصد جوامع مختلف به نوعی به بیماری های روانی مانند پرخاشگری، بی حوصله گی، اختلالات خواب و عصبانیت مبتلا هستند که نیاز به درمان های پزشکی دارند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
حسن
-
۲۲:۵۳ - ۲۴ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
كی گفته هزینه های روانپزشكی اندك است؟ یك بار كه بریم دكتر حدود 200 تا 300 هزار تومن برای دكتر و دارو باید پول بدهیم.
صمد
-
۰۹:۱۳ - ۲۵ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
مگر سایر بیماران خدمات درست حسابی دارند در بیمارستان عالی نسب تامین اجتماعی تبریز یك عدد دستگاه ام آر ای برای 3 میلیون نفر وجود دارد كه برای اخذ شماره باید چند روز با تلفن تماس گرفته شود و بعداز ام آ رای هم گزارش نوشته نمیشود باید به بیرون بیمارستان با هزینه از دكتر دیگری گزارش خواسته شود
نرم افزار موبایل
-
۲۳:۳۵ - ۲۵ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
ماشهرستانی هابایدچه هزینه های انجام بدیم.نبود امكانات باعث سفربه شهرهای بزرگ میشه هزینه های كمرشكن مسافرخانه كرایه ماشین ودكتر وداروواقعانابودكننده است.

نیازمندی ها