منابع یمنی تحت حمایت سعودی‌ها در پروپاگاندایی علیه ایران مدعی شدند که 40 کشتی جنگی ایرانی، حریم آب های سرزمینی یمن را نقض کرده‌اند تا به انصارالله سلاح تحویل دهند.
کد خبر: ۹۵۵۷۹۹
40 کشتی جنگی ایران آب های یمن را نقض کرده‌اند

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، برخی منابع یمنی تحت حمایت عربستان سعودی در تبلیغاتی منفی علیه ایران به «الشرق الاوسط» اعلام کردند که حدود 40 کشتی جنگی ایران روز چهارشنبه (دیروز)، آبهای قلمرو یمن را نقض کردند.

این منابع یمنی مدعی شدند که به احتمال خیلی زیاد، این کشتی‌های جنگی در حال قاچاق تسلیحات برای جنبش انصارالله یمن و انتقال نیرو از برخی کشورهای آفریقایی برای پیوستن به نیروهای انصارالله می‌باشند.

این گزارش مدعی شد: «جلسه کابینه یمن، در روز چهارشنبه، در خصوص این موضوع و همچنین شیوه محافظت از آبهای قلمرو یمن بحث‌هایی صورت داد. دولت یمن از نیروهای ائتلاف عربی خواسته است تا به محافظت از آبهای یمن کمک کنند و سازمان ملل و شورای امنیت را در خصوص نقض مکرر آب های قلمرو یمن توسط کشتی های جنگی ایران در جریان قرار دهند».

این خبر همزمان با ادعای پنتاگون مطرح شده است که اعلام کردند که طی یک هفته گذشته ناوهای آمریکایی در نزدیکی با‌ب‌المندب 2 مرتبه هدف حمله موشکی قرار گرفته است. موشک‌های شلیک شده، به ناوچه برخورد نکرده‌اند اما این کشتی‌ها را به اقدامات دفاعی مجبور کرده‌اند.

آمریکا انقلابیون یمنی را عامل این حملات معرفی کرده است. انصارالله یمن و کمیته‌های مردمی این ادعا را رد کرده‌اند.

«فهد سلیک کفاین» وزیر شیلات یمن مدعی شده است که این دومین بار در یک ماه است که کشتی‌های جنگی، قلمرو آب های این کشور را نقض کرده‌اند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها