امروز به مناسبت سالگرد شهادت مرتضی آوینی روز هنر انقلاب نامگذاری شده است

شهید آوینی؛ نظریه‌پرداز هنر و ادب انقلاب

با پایان مهلت ارسال فیلم به دبیرخانه دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، کارگردانان 228 فیلم مستند، متقاضی شرکت در بخش ویژه «جایزه شهید آوینی» این جشنواره شده‌اند که نسبت به آمار سال گذشته، افزایش 10 درصدی تولید آثار مستند با مضامین مقاومت، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد. جایزه شهید آوینی ویژه نمایش و تقدیر از فیلم‌های مستند منتخب حوزه مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که برای سومین سال متوالی به‌عنوان بخش‌ ویژه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۵۵۰۳۵

از میان 228 اثر مستند ارائه‌شده به دبیرخانه جشنواره با موضوع جایزه شهید آوینی، 125 فیلم مستند کوتاه، 78 فیلم مستند نیمه‌بلند و 25 فیلم مستند بلند هستند که هیات انتخاب جشنواره در سه گروه، آثار منتخبی را برای رقابت همزمان در دو بخش مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی یا صرفا برای بخش جایزه شهید آوینی انتخاب و معرفی خواهند کرد.

«جایزه شهید آوینی» جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از هیات داوری مجزایی برخورداراست و جایزه برگزیدگان این بخش هم تندیس شهید آوینی، دیپلم افتخار و مبلغ 120، 100و 80 میلیون ریال برای کارگردانان سه فیلم مستند بلند، نیمه‌بلند و کوتاه برگزیده هیات داوری است که در آیین پایانی جشنواره به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را در روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395 با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها