سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیاست این دولت نیز همانند دولت‌های گذشته بر‌مبنای عدم برگزاری کنسرت موسیقی در دو شهر قم و مشهد بوده و این سیاست ادامه خواهد داشت.
کد خبر: ۹۵۳۷۲۳

به گزارش فارس، حسین نوش‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برگزاری کنسرت موسیقی در دو شهر قم و مشهد، گفت: سیاست کنونی وزارت ارشاد درباره این دو شهر از اول هم این‌گونه بوده و تاکنون کنسرتی در این دو شهر برگزار نشده است. وی با بیان این‌که دولت‌های گذشته هم کنسرتی در این دو شهر برگزار نکرده‌اند، افزود: دولت یازدهم نیز مجوز برگزاری هیچ کنسرتی را در این دو شهر صادر نکرده است. هرچند شایعه صدور مجوز در شهر مشهد و پس از آن لغو کنسرت منتشر شد، اما این موضوع تکذیب می‌شود، چرا که تاکنون مجوزی برای برگزاری کنسرت در این دو شهر صادر نشده است.

نوش آبادی با اشاره به اتفاق رخ داده در شهر قم توضیح داد: این اتفاقات در حاشیه برگزاری مراسم بوده و اصل برنامه هم بدون حاشیه برگزار شده است، اما رفتار حضار و شرکت‌کنندگان در مراسم قم، خلاف شئونات اسلامی بود و این موضوع زمینه‌ساز انتقاد و اعتراض‌ها شد، در صورتی که محتوای برنامه طبق ضوابط، قانونی و شرعی بود. وی ضمن پاسخ به این‌که آیا مسئولان وزارت ارشاد و شخص وزیر قصد عزیمت به قم و توضیح به مراجع را دارند، گفت: ما آمادگی داریم هر زمان علما و مراجع گرانقدر دستور فرمایند از نزدیک مسائل را توضیح دهیم و اتفاقات را تشریح کنیم. این آمادگی از جانب شخص وزیر ارشاد و بنده به عنوان سخنگوی این وزارتخانه وجود دارد تا برای ادای برخی توضیحات به قم برویم و خدمت مراجع بزرگ تقلید برسیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها