jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۵۲۶۰۸   ۱۳ مهر ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

زوج روستایی زمانی که متوجه شدند پسرشان بر اثر واژگونی موتورسیکلت مرگ مغزی شده است، در اقدامی خداپسندانه ده عضو بدن او را به هشت بیمار هدیه کردند.

به گزارش جام‌جم، ایمان 20 ساله شامگاه جمعه هنگام برگشت از استخر به خانه‌شان در روستای رزینی شهر نهاوند استان همدان دچار حادثه شد. او و دوستش با موتور در مسیر بازگشت به خانه بودند که در شیبی تند، کنترل موتور از دست دوستش خارج و واژگون شد. سر ایمان با در ورودی گورستان برخورد کرد و بشدت آسیب دید.

راننده‌های عبوری با مشاهده این صحنه به کمک دو جوان موتورسوار رفته و آنها را به بیمارستان نهاوند منتقل کردند.

پزشکان پس از معاینه مصدومان، حال ایمان را وخیم اعلام کردند. خانواده او که در بیمارستان حاضر شده بودند، پسرشان را برای ادامه درمان به بیمارستان بعثت همدان منتقل کردند.

تلاش‌ها برای نجات او که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کرد، ادامه داشت تا این‌که پس از گذشت دو روز از بستری شدن وی در بیمارستان، پزشکان اعلام کردند امیدی به بازگشت دوباره ایمان به زندگی نیست و خانواده‌اش می‌توانند اجازه دهند اعضای بدن او به بیمارانی که سال‌ها در انتظار عضو هستند، پیوند زده شود. والدین ایمان با شنیدن این حرف‌ها باورشان نمی‌شد فرزندشان دیگر میان آنها نیست و در بیستمین بهار زندگی‌اش غمی بزرگ بر دلشان می‌گذارد. آنها برای رضای خدا و شادی روح پسرشان، تصمیم مهم زندگی خود را گرفتند و اجازه دادند اعضای بدن او به بیماران اهدا شود. بنابراین دو روز پیش پیکر ایمان 20 ساله به بیمارستان سینای تهران منتقل و اعضای بدن او به بیماران اهدا شد.

محمد دارابی، دایی داغدیده ایمان که مرگ خواهرزاده جوانش را هنوز باور ندارد، به جام‌جم گفت: ایمان فرزند سوم خواهرم بود. همیشه در کارهای کشاورزی به خانواده‌اش کمک می‌کرد. او پسری مهربان بود و با مرگ او همه اهالی روستا و دوستانش سیاهپوش شده‌اند.

وی افزود: همه دعا می‌کردیم خدا ایمان را شفا دهد و به زندگی بازگرداند، اما انگار تقدیر و سرنوشت طور دیگری برای وی رقم خورده بود. زمانی که خواهرم و شوهرش متوجه شدند ایمان مرگ مغزی شده و دیگری امیدی نیست که به زندگی بازگردد، تصمیم گرفتند برای رضای خداوند و شادی روح پسرشان ده عضو بدن پسر جوان را به هشت بیمار پیوند بزنند تا این بیماران که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند، طعم زندگی را بچشند. امیدواریم آنها از امانت‌های خواهرزاده 20 ساله‌ام بخوبی نگهداری کنند.

معصومه ملکی

حوادث

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر