jamejamonline
کرمان عمومی کد خبر: ۹۵۲۵۴۴   ۱۲ مهر ۱۳۹۵  |  ۱۷:۴۹

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمان گفت: 6 نفر از اعضای باند جاعلان اسناد املاک و کلاهبرداران میلیاردی در کرمان دستگیر شدند.

دستگیری کلاهبرداران میلیاردی در کرمان

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، دادخدا سالاری در تشریح جزئیات دستگیری این جاعلان و کلاهبرداران گفت: درپی دریافت گزارش هایی مبنی براینکه افرادی با شناسایی ایرانیان مقیم خارج از کشور و ساختن اسناد غیرواقعی از املاک این افراد در ایران، املاک آنان را می فروشند.

وی افزود: پیگیری این مهم به صورت ویژه که در دستور کار بازپرسی شعبه سوم دادسرای کرمان قرار گرفت.

سالاری اظهار کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد چند نفر در لوای موسسه حقوقی با شناسایی املاکی که صاحبانشان به عللی از کشور خارج شده بودند و با سندسازی و جعل احکام قضایی و اداری و با همکاری و همدستی یک بنگاه معاملات ملکی، زمین های مسکونی این افراد را در شهر کرمان با قیمت های گزافی به فروش می رساندند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمان تصریح کرد: تاکنون در این رابطه 6 نفر از متهمان اصلی شناسایی و دستگیر شده اند و تحقیقات از آنان به منظور دستگیری سایر دست اندرکاران با فروش غیرقانونی املاک ایرانیان مقیم خارج از کشور ادامه دارد.

وی بیان کرد: دهها سند جعلی و اسناد و احکام اداری مجعول در بازرسی از محل کار متهمان فروش املاک ایرانیان مقیم خارج از کشور کشف توقیف و پلمب شد.

سالاری با اشاره به اینکه پلمب محل کار و فعالیت مجرمانه متهمان از جمله موسسه حقوقی و بنگاه معاملاتی املاک نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: متهمان باند مذکور از این طریق میلیاردها ریال اموال نامشروع به دست آورده اند و تنها در یک مورد از چندین موارد مجرمانه خود یک قطعه از املاک را با جعل و سندسازی و با کلاهبرداری به قیمت 15 میلیارد ریال به فروش رسانده و منتقل کرده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

سرویس کرمان - یادداشت

بیشتر
شالوده زندگی با اعتیاد پدر از هم پاشید

شالوده زندگی با اعتیاد پدر از هم پاشید

دختر 16 ساله که با ناامیدی بسیار به واحد مشاوره کلانتری متوسل شده و دیگر تمایل نداشت نزد خانواده خود برگردد،دلیل حال و روز نامساعدش را اعتیاد پدر و جدایی زود هنگام او از مادرش عنوان کرد.