jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۹۴۶۳۶۵   ۲۷ شهريور ۱۳۹۵  |  ۲۰:۲۴

دکتر علی عسکری رییس رسانه ملی از پشت صحنه «معمای شاه» بازدید و توصیه کرد که سازندگان بخش های زمان معاصر را با حساسیت بیشتری دنبال کنند.

رئیس سازمان صداوسیما: «معمای شاه» سریالی ماندگار است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، دکتر علی عسکری رییس سازمان صداوسیما عصر امروز ۲۷ شهریور ماه به همراه مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی و داوود نعمتی انارکی مدیر کل روابط عمومی سازمان از پشت صحنه سریال «معمای شاه» بازدید کرد.

وی در این دیدار که با حضور محمدرضا ورزی کارگردان و عوامل سریال همراه بود، «معمای شاه» را سریالی ماندگار توصیف کرد.

علی عسکری همچنین درباره این سریال گفت: یکی از دشواری های «معمای شاه» این است که به دلیل لزوم رعایت نجابت نمی تواند همه مسایل رژیم گذشته را بیان کند. در این سریال شخصیت های مهم چهار دهه تاریخ ایران نمایش داده شده است و از دیگر سختی های سریال این است که با جنگ نرم و پیچیده بقایای رژیم گذشته و حامیان آنها مواجه شده است.

رییس رسانه ملی بیان کرد: مهم ترین ویژگی این سریال تبیین تاریخ برای نسلی است که آن دوره را درک نکرده اند. تاریخ برای هر ملتی هویت ساز و مهم است و «معمای شاه» به این دوره می پردازد و در تبیین این دوره تاریخی موفق هم بوده است.

علی عسکری به سازندگان سریال نیز توصیه کرد در خصوص بخش هایی که به زمان معاصر نزدیک است کار را با حساسیت بیشتری دنبال کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

پایبندی در برابر پایبندی

پایبندی در برابر پایبندی

تکلیف ما در برابر جلسه شورای حکام صرف‌ نظر از هر نتیجه‌ای که داشته باشد، مشخص است. ما در مجلس شورای اسلامی قانونی تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصویب کردیم.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر