jamejamonline
گلستان عمومی کد خبر: ۹۴۲۶۹۲   ۱۷ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۲:۴۲

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان با بیان اینکه پنبه در گلستان نابود شده است از شرایط نامطلوب کشاورزی در گلستان انتقاد کرد.

سقوط آزاد پنبه‌کاران گلستان

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از گلستان، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی در دیدار با رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: در مرغداری‌ها سرمایه‌گذاری زیادی شده ولی فعالان این عرصه از شرایط راضی نیستند. باید فکری شود و این افراد احساس کنند که نگاهی به آن‌ها هست و این نگاه به میدان عمل بیاید.

وی افزود: گلستان مستعدترین استان برای توسعه کشاورزی است با این حال در مقایسه با گذشته عملکرد کشاورزان و مدیریت و سرمایه‌گزاری در این عرصه موفقیت چشمگیری ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان تصریح کرد: نمونه مهم سرمایه‌گذاری در بخش تولید پنبه بود که اکنون از کم رنگ شده و یا از بین رفته است. درگذشته ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار هکتار و اکنون ۱۰ تا ۱۲ هزار هکتار پنبه در استان کشت می‌شود.

نورمفیدی گفت: امروز زمین‌ها تکه‌تکه شدند و نمی‌شود روی آن‌ها سرمایه‌گذاری و مدیریت کرد، کشاورز جان زمین را می‌گیرد تا خودش جان داشته باشد، این کشاورزی نیست. این در حالی است که پکپارچه سازی اراضی و مدیریت واحد به فراموشی سپرده شده است این کار باید از اراضی روستاها آغاز شود.

وی افزود: کشور و استان کم‌آبی هستیم و از زیرزمین آب را بیرون می‌کشیم و شالی می‌کاریم، این کار یعنی فاجعه. این آب‌ها که بی‌حساب از زیرزمین بالا می‌آید زنگ خطر است و باید جلوی آن را بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: مردم باید با افزایش آگاهی عمومی، گرفتار تبلیغ سوء نشوند و رهنمودهای مسئولان را در عمل اجرا نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها