jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۹۳۷۷۳۸   ۰۶ شهريور ۱۳۹۵  |  ۱۳:۳۷

معاون درمان وزارت بهداشت از کاهش 42 درصدی قیمت لوازم پزشکی، تقویت اورژانس زمینی و بیمه شدن قریب به یازده میلیون نفر در راستای اجرای طرح تحول نظان سلامت خبر داد.

معاون وزارت بهداشت: کاهش 42 درصدی قیمت تجهیزات پزشکی

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر محمد حاجی آقاجانی در گفتگو با برنامه «کارنامه» شبکه رادیویی سلامت با اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در کشور افزود: سهم پرداخت مردم در صندوق بیمارستان ۳۷ درصد بود که بخشی از آن در مطب پرداخت می شود و بخشی دیگر را برای خرید دارو و لوازم در خارج از بیمارستان هزینه می کردند که ۳۷ درصد هزینه به ۳ درصد در روستاییان و ۶ درصد در شهر، کاهش یافته است.

وی ادامه داد: از تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ تا ۵ تیر ماه ۱۳۹۵ ؛ طی دو سال و دو ماه از آغاز برنامه طرح تحول نظام سلامت، شانزده میلیون و پانصد هزار نفر بیمار بستری داشته ایم که خوشبختانه مردم پس از اجرای این طرح برای خرید دارو و تجهیزات مثل گذشته به خارج از بیمارستان نمی روند و این اقدام به کم تر از ۳ درصد رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه ۷۷/۴ درصد از جمعیت کشور به شکل هدفمند تحت پوشش این برنامه قرار گرفته اند، اظهارداشت: قیمت های لوازم پزشکی کاهش فوق العاده ای یافته است به طور متوسط ۴۲ درصد کاهش قیمت لوازم پزشکی داشته ایم.

آقاجانی با بیان اینکه ایرانیان فاقد بیمه، که بیمه شده اند قریب به یازده میلیون نفر می باشند، افزود: برنامه طرح تحول فقط مختص خدمات بستری نبود شامل موارد سرپایی هم هست، خدمات ویزیت برای بیماران ارایه شده است. قریب به ۱۷ هزار پزشک متخصص و فوق تخصص، ۶۵۸ کلینیک ویژه در سراسر کشور، هشتاد میلیون بار ویزیت انجام داده اند. با قیمت بسیار اندک برای مردم محروم و متوسط جامعه قبلا ۲۰ درصد بوده است. خدمات ویزیت در حوزه دولتی که در حال حاضر رسیده به ۳۲ درصد کل ویزیت ها، اقدام به ساخت ۲۵۰ پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی نموده ایم که حدود ۶۴۰۰ مطب دارند و این اضافه می شود به کار برای پزشکان تمام وقت خدمات اورژانس داریم هم اورژانس پیش بیمارستان هم اورژانس بیمارستانی.

معاون درمان وزارت بهداشت در پایان برنامه کارنامه رادیو سلامت با بیان اینکه برای انتقال بیماران به بیمارستان ها در اورژانس هوایی و زمینی کار کردیم، اظهارکرد: ۲۱ پایگاه اورژانس هوایی احداث شده است؛ علی رغم اینکه بالگرد تخصصی نداریم. ۴۲۰۰ مصدوم طی ۲۶۰۰ پرواز مصدومین را جا به جا کرده اند. اورژانس زمینی را تقویت کردیم. حدود ۱۶۰۰ دستگاه آمبولانس تدارک دیدیم که حدود ۵۰ درصد ناوگان زمینی اضافه شده که نیمی از آن اماده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها