jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۷۲۸۶   ۰۶ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

نعیمه نظام دوست درباره سریال در دست ساخت «دیوار شیشه‌ای» که یک اپیزود از آن را بازی کرده، به مهر گفته است: من با این نقش سعی کردم بخش کوچکی از زحمت‌های تطهیرکنندگان (غسال) را نمایش دهم، اما یک اپیزود در یک سریال زمان کمی برای نمایش این زحمت‌هاست. من احساس کردم دینی نسبت به این عزیزان وجود دارد، چراکه هر کسی توانایی کار کردن در چنین حرفه‌ای را ندارد بنابراین وقتی نقش را خواندم بلافاصله آن را قبول کردم.

بازیگر مجموعه «ساختمان پزشکان» اضافه کرده است: ‌دیوار شیشه‌ای‌ فضای خاصی دارد و به سختی‌های شغل یک تطهیرکننده می‌پردازد؛ این که چنین فردی چه درگیری‌هایی دارد و چه برخوردهایی باید با مردم داشته باشد. فکر می‌کنم این مشکلات آن‌قدر زیاد است که حداقل لازم بود یک مجموعه 20 تا 30 قسمتی درباره چنین نقشی ساخته شود.

وی با اشاره به علاقه خود درباره تحقیق نسبت به این شغل تصریح کرد: من خودم هم پیش از این تحقیقاتی در این زمینه داشتم. فکر می‌کنم وقتی پا به سن می‌گذارید، متوجه می‌شوید که مرگ بخشی از زندگی است و وارد جزئیاتی می‌شوید که دوست دارید درباره ابعاد مختلف آن بیشتر بدانید. من مدتی به بهشت زهرا می‌رفتم و به همین دلیل از قبل با این افراد آشنا بودم. با این حال باز هم شرایط و فضا آن‌قدر سنگین بود که به من و گروه فشار زیادی وارد شد و حتی فکر می‌کنم این مجموعه به اندازه یک کار، حدود شش ماهه از ما انرژی گرفت در حالی که حدود چند جلسه در این اپیزود کار کردیم.

بازیگر مجموعه «روز حسرت» با اشاره به این فشارها یادآور شد: لوکیشن در این سریال ما را تحت تاثیر قرار می‌داد. ما حدود سه‌ جلسه از داستان را در خود غسالخانه بهشت زهرا بازی کردیم و شرایط کاری به گونه‌ای بود که انرژی را به طور کامل تخلیه می‌کرد.نظام دوست با اشاره به این شغل و صاحبان آنها نیز گفته است: ما بعد از ساعت کاری آنها یعنی 3 بعدازظهر وارد سالن تطهیر می‌شدیم، اما من غیر از آن هم وارد سالن می‌شدم تا با این افراد حرف بزنم و حالا خواهشم از مردم این است که از این آدم‌ها فاصله نگیرند. من عکسی را از بازی خود در این سریال و لوکیشن در فضای مجازی گذاشتم که واکنش‌های منفی در بر‌داشت. البته به مردم هم حق می‌دهم آنها در نظرها و واکنش‌های خود از تلخی مرگ سخن می‌گفتند و این که چرا باید با عکس‌ این مساله را یادآوری کرد. وی در ادامه خاطرنشان کرد: با این همه فکر می‌کنم اگرچه مرگ تلخ است، اما بخشی از زندگی است. شاید خود من هم با این بخش کنار نیایم، اما نمی‌توان آن را نادیده گرفت.بازیگر مجموعه «زیر هشت» درباره بازی در دیگر مجموعه‌های تلویزیونی افزود: امیدوارم بودجه‌ای در اختیار صداوسیما قرار بگیرد تا کارهای زیادی ساخته شود و کسی بیکار نباشد. بسیاری از بچه‌ها جز بازیگری کار دیگری ندارند. من می‌دانم که بسیاری از نبود کار افسرده شده‌اند و من واقعا نگران آینده خودمان هستم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر