یک گروه تئاتر ایتالیایی در ایران زندگی شاعر و خواننده دوره جنگ جهانی دوم را در سالن تئاتر باران روی صحنه می برد.
کد خبر: ۹۳۵۴۶۵
زندگی خواننده معروف روی صحنه تئاتر

به گزارش جام جم آنلاین کیومرث مرادی درباره اجرای این گروه ایتالیایی توضیح داد: سال‌ها به جمله حمید سمندریان مبنی بر اینکه تئاتر الگو چیست فکر می‌کردم و به دنبال یافتن جایی بودم که بتوان این شکل را تغییر داد؛ جشنواره‌ای در ایتالیا پیدا کردیم که توسط گروه تئاتر پوتلج مدیریت می‌شد و این فستیوال قدمتی 25 ساله داشت. گروهی که اعضایش نمی‌آیند به تئاتر تا سوپراستار شوند و بهانه‌شان تئاتر نیست که با آن به سینما بروند.

او ادامه داد: با این دیدار به یک برنامه دوساله رسیدیم که علاوه بر تولیدات تئاتری دو کشور ایران و ایتالیا، به تبادل دانشجویانی که علاقه‌مند به استفاده از دوره‌های آموزشی دو کشور هستند کمک می‌کند. در هر فصل از یک کشور و یک کمپانی تئاتر برای حضور در ایران دعوت می‌کنیم تا اجرای عمومی داشته و دانش خود را با علاقه‌مندان ایرانی تقسیم کنند.

مرادی با اشاره به اجرای نمایش «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» توسط گروه تئاتر پوتلج در اواخر شهریور امسال در تئاتر باران گفت: این نمایش برگرفته از داستان معروفی است که بسیاری از ما آن را می‌شناسیم؛ از سوی دیگر این نمایش مشخصه‌هایی که تئاتر الگو باید داشته باشد را دارد و همچنین اطلاعات کافی از تئاتر مدرن دنیا به ما می‌دهد؛ در این اثر از تکنولوژی خاصی استفاده شده و تئاتری سه بعدی است.

او همچنین به تک اجرای دیگر این گروه در تئاتر باران اشاره کرد و گفت: زندگی شاعر و خواننده دوره جنگ جهانی دوم «ادیت پیاف» روی صحنه می‌رود که توسط خانم «ناتالی سنتا» اجرا می‌شود و ویژه بانوان خواهد بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها