jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۴۲۲۴   ۲۸ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

بروس ریدل، تحلیلگر مؤسسه بروکینگز، درباره شرایط اقتصادی عربستان گفت: براساس مطالعاتی که انجام شده به دلیل کاهش درآمدهای نفتی عربستان، اقتصاد این کشور با چالش مواجه شده و متزلزل شناخته می‌شود.

ریدل افزود: کاهش درآمدهای نفتی و همچنین سیاست‌های جنگ‌طلبانه عربستان در برابر یمن که باعث افزایش هزینه‌های این کشور شده، عامل تشدید مشکلات اقتصادی این کشور است که در واقع تهدید اساسی ادامه شرایط فعلی برای اقتصاد عربستان است. بر اساس برآورد مؤسسه انگلیسی کپیتال اکونومیکس، رشد هزینه‌های مصرف‌کنندگان از 6 تا 7 درصد طی یک دهه گذشته به 2 تا 3 درصد در سال‌های 2017 و 2018 خواهد رسید. واردات کالا از اتحادیه اروپا در سه‌ماهه نخست امسال حدود 10 درصد کاهش یافته است. بر اساس آمارهای بانک مرکزی عربستان، گرفتن پول نقد از دستگاه‌های خودپرداز و خرید از دستگاه‌های کارتخوان کمتر شده است./ رویترز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها